10 minut by założyć firmę

Na pewno wiele osób które myślących o założeniu własnej firmy obawia się o wszelkie sprawy formalne, jakie są związane z jej założeniem. Należy przecież zgłosić w kilku instytucjach że zostajemy biznesmenami (Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych itd.), a to znowu wymaga od nas sporo czasu i musimy liczyć się z koniecznością wypełniania wielu dokumentów. Na całe szczęście dzięki nowoczesnym technologiom, proces zakładania firmy jest już bardzo usprawniony. Mowa tu chociażby o „jednym okienku” w Urzędzie Miejskim, gdzie wszelakie formalności można załatwić szybciej i z pomocą wykwalifikowanej osoby.

Jeszcze dalej poszedł mBank. Bank ten będzie proponował przyszłym przedsiębiorcom dopełnienie formalności związanych z założeniem firmy za pośrednictwem jednego formularza, który będzie znajdował się na stronie internetowej banku. Jak twierdzą przedstawiciele banku, wypełnienie tego formularza będzie zajmowało około 10 minut i gdy będziemy mieli to już za sobą, będziemy mieli zarejestrowaną firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Co więcej, będziemy mieli od razu założone konto firmowe w mBanku i aktywowaną elektroniczną księgowość. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niewielkich firm, które nie mają skomplikowanej księgowości. Dzięki specjalnemu programowi, będziemy mogli księgować faktury, w łatwy sposób wyliczać składki do ZUS czy wysokość podatku który musimy odprowadzić do Urzędu Skarbowego.

Na pewno inicjatywa mBanku to dobre rozwiązanie, które być może będzie wprowadzane też i przez inne instytucje. Nowi przedsiębiorcy, będą mogli od razu rzucić się w wir pracy i zarabiania, a nie będą musieli tracić czasu na formalności, które dla każdego są uciążliwe.

Posted in Inne.

KWOP.pl

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv