W 2018 roku kwota wolna od podatku będzie podwyższona

Jak podał Wicepremier Mateusz Morawiecki, w 2018 roku kwota wolna od podatku będzie podwyższona. Będzie to kolejny rok z rzędu, gdy najmniej zarabiający będą płacić mniej podatku lub też nie będą płacić go wcale.

Jak powiedział Wicepremier: „Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku – z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób”. Ponadto jak wyjaśnił Mateusz Morawiecki, dzięki tej podwyżce skorzysta na tym około 5.5 mln osób, a nie 3.4 mln jak to ma miejsce dzisiaj.

Wicepremier powiedział także: „Podniesiemy z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł próg – ten od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł”.

Oczywiście informacje podane przez Mateusza Morawickiego nie są zobowiązujące i nie wiadomo na 100% czy zostaną wprowadzone w życie. Jeżeli jednak plany zostaną zatwierdzone, będzie to kolejny krok w pogoni za kwotami wolnymi od podatku, które obowiązują w innych krajach.

Posted in Podatki, Polityka.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv