Nie będzie nowego podatku paliwowego

​Kilka dni temu pisaliśmy, że Sejm zamierza przyjąć ustawę, która wprowadzi nową opłatę paliwową. Odbyło się już nawet pierwsze czytanie w tej kwestii i prace nad projektem miały być kontynuowane. Tymczasem wczoraj Jarosław Kaczyński, czyli szef partii która zaproponowała nową opłatę powiedział, że projekt zostanie z Sejmu wycofany.
„Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę dróg samorządowych. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli” – powiedział Jarosław Kaczyński.
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki dodał: „Nie chcemy, aby obywatele sądzili, że sięgamy do ich kieszeni, nic takiego nie planowaliśmy. Ta podwyżka zresztą była bardzo hipotetyczna, praktycznie miało jej i tak nie być mimo tej zmiany. Jednak żeby uspokoić nastroje, wycofujemy ten projekt.”
​Przypomnijmy, że kilka dni temu grupa posłów PiS złożyła do Sejmu projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Zakładała ona dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych, a także mostów na drogach wojewódzkich. Pieniądze na te inwestycje, miały pochodzić z nowej opłaty paliwowej, która miała być dodana do ceny paliwa i miała ona wynosić około 25 groszy za 1 litr.

Posted in Polityka and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv