Będziemy mieli więcej czasu na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym?

W dniu wczorajszym Rząd zaprezentował projekt tarczy antykryzysowej, która ma pomóc Polakom w negatywnych skutkach wywołanych w gospodarce na skutek koronawirusa. Jednym z elementów pomocy ma być przesunięcie terminu rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z 30 kwietnia do 30 czerwca. Dotyczyć to ma tych osób, które składają deklaracje podatkowe PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-38 za rok 2019. Oczywiście w dalszym ciągu możemy korzystać z elektronicznego rozliczenia, które oferuje nam fiskus dzięki usłudze e-PIT. Jeśli zaakceptujemy nasz dokument, będzie to oznaczało że przesłaliśmy dokumenty do Urzędu Skarbowego. Jak podaje Ministerstwo Finansów w ubiegłym roku z tej formy rozliczenia się skorzystało aż 8.8 mln Polaków. 

Co jeszcze zakłada nowy projekt? Otóż przedsiębiorcy będa mogli odsunąć płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, państwo będzie przejmować część wynagrodzenia w firmach, a także wypłacać jednorazowo około 2000 zł dla osób samozatrudnionych i pracujących na umowę zlecenia. 

Czy pakiet antykryzysowy zaproponowany przez Rząd wystarczy? Według wielu ekspertów nie i na pewno czeka nas fala upadków firm, zwłaszcza tych małych, a co się z tym wiąże zwiększenie ilości osób szukających pracy. Jednakże nikt nie jest w stanie przewidzieć rzeczywistych skutków pandemii koronawirusa, gdyż nikt nie wie jak długo będzie ona trwała.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged , , .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv