Coraz trudniej o interpretację skarbową

Polskie prawo podatkowe jest niezwykle skomplikowane. Przekonał się o tym niejeden biznesmen, który nie wiedział jak interpretować niektóre jego zapisy. Nie ma się więc co dziwić, że dużo osób składa do Urzędu Skarbowego wnioski i interpretację skarbową co bardziej skomplikowanych przepisów. Jednakże od jakiegoś czasu można zauważyć, że “skarbówka” coraz częściej odmawia interpretacji, podając przy tym bardzo różne “wymówki”.

Zmianę nastawienia Urzędów Skarbowych do interpretacji przepisów zauważył min Andrzej Nikończyk, przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Powiedział on min: “Widoczne jest dążenie do zmniejszenia liczby interpretacji oraz pozbawienie podatników ochrony, która z nich płynie. DLa biznesu to bardzo szkodliwa sytuacja”.  W podobnym tonie wypowiada się Jarosław Ziobrowski partner w Kancelarii Kurpisz Ziobrowski. “Niepokojące jest, że skarbówka odmawia wyjaśnień nawet w zwykłych sprawach, które nie mają nic wspólnego z optymalizacją.”

Przypomnijmy, że od roku 2021 opłata za interpretację w niektórych sprawach ma wzrosnąć z 40 zł do nawet 2000 zł.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv