Czy warto inwestować w nieruchomości bez prawnika?

Jak podają różnego rodzaju statystyki, nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej bagate. W związku z tym, zastanawiamy się jak zainwestować nasze nadwyżki finansowe, by je jeszcze bardziej pomnożyć. Niezwykle popularne zwłaszcza wśród ludzi młodych, staje się inwestowanie w nieruchomości. Doradcy inwestycyjni twierdzą, że w długim okresie czasu ceny nieruchomości zawsze wzrosną, a ponadto możemy zarabiać na ich wynajmie. Ale czy zawsze zarobimy na nieruchomościach? Czy może w czasie inwestycji przydarzyć się coś nieprzewidzianego? Oczywiście że tak. Nigdy nie mamy pewności, co do trendu na rynku nieruchomości, a ponadto mogą nam dojść różne nieprzewidziane sytuacje, związane z deweloperem czy osobą, która naszą nieruchomość wynajmuje. Dlatego też każdą transakcję związaną z nieruchomością, powinien “kontrolować” prawnik, który może pomóc nam w prawidłowym jej przebiegu.

Jak może nam pomóc kancelaria prawna? Może np odpowiedzieć nam jaki model transakcji mamy wybrać, jakie dokumenty przygotować, pomoże w sprawdzeniu dokumentów sprzedającego nieruchomość, podstawę prawną jego działalności, opinię itp. Chodzi tu przede wszystkim o sprawdzenie umowy sprzedaży, dzierżawy czy najmu. Prawnicy mogą też przygotować dla nas odpowiednie dokumenty, niezbędne do sfinalizowania transakcji.  Pozwoli to znacznie ograniczyć ryzyko związane z zakupem nieruchomości, dzięki czemu będzie minimalna szansa, że stracimy nasze pieniądze. Musimy też pamiętać, że prawnicy z kancelarii prawnych pomagają w rozstrzyganiu wszelkiego rodzaju sporów przed Sądem – zarówno jeśli chodzi o spory pomiędzy właścicielami nieruchomości jak i osobami trzecimi.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że prawo związane z zakupem nieruchomości, jak i późniejszą jej sprzedażą lub jej wynajmowaniem jest bardzo skomplikowane, a na dodatek często się zmienia. W związku z tym, osobie która nie zajmuje się nimi na bieżąco, ciężko o dokładną wiedzę z tego zakresu. W związku z tym, lepiej skorzystać z usług prawnika, który wspomoże nas w wielu sytuacjach związanych z zakupem czy sprzedażą nieruchomości.  

Posted in Inne.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv