Czy „darmowe pożyczki” są naprawdę za darmo

Z całą pewnością każdy z nas chociaż raz widział w telewizji lub w Internecie reklamę jakiejś firmy pożyczkowej, oferującej dla nowych klientów „pożyczki za darmo”. I na pewno każdy z nas chociaż przez chwilę zastanowił się, jak to jest możliwe, że ktoś chce nam pożyczyć pieniądze bez żadnych opłat. Większość z nas doszła pewno do wniosku, że jest to jakiś „chwyt marketingowy”, a w rzeczywistości, musimy za pożyczone pieniądze płacić odsetki czy prowizję. Tymczasem darmowe pożyczki naprawdę istnieją i naprawdę nie musimy za nie nic płacić (listę firm oferujących pożyczki bez odsetek znajdziesz na chwilowkiok.pl).

Oczywiście nie każdy może z takiej super oferty skorzystać. Przede wszystkim, aby nie płacić nic za pożyczkę, musimy być w firmie która oferuje taki produkt nowym klientem. Bo tylko nowy klient może z takiej promocji skorzystać. Ponadto, zadłużenie musimy spłacić w terminie, a nie jest to łatwe, albowiem mamy na to zazwyczaj tylko 30 dni. Jeżeli nie oddamy pieniędzy na czas, będziemy musieli ponosić normalne koszty pożyczki, jak każdy klient, a ponadto koszty związane z przedłużeniem spłaty.

Można się zastanowić, dlaczego firmy pożyczkowe oferują dla nowych klientów taką pożyczkę. Wszystko wynika z dużej konkurencji na rynku pożyczek przez Internet. Na polskim rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które oferują ten produkt, więc muszą one robić wszystko, by klient wybrał właśnie ich ofertę. I nawet jeżeli odda on pożyczone pieniądze w terminie i pożyczkodawca na nim nic nie zarobi, to przecież istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli osoba, która skorzystała z pożyczki za darmo będzie znowu musiała pożyczyć pieniądze, to złoży wniosek w firmie którą już zna i z której usług już korzystała. A druga pożyczka dla danego klienta za darmo już nie jest i należy za nią płacić prowizję i odsetki. I tutaj firma pożyczkowa może liczyć swoje zyski. Ponadto, z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że sporo osób które zaciągają pożyczkę za darmo, nie spłaci jej w terminie, więc firma będzie miała od nich pieniądze jak przy normalnej pożyczce.

Darmowe chwilówki naprawdę istnieją. Chociaż oczywiście nie każdy i nie zawsze możemy z nich skorzystać. Jeżeli jednak dobrze wszystko zaplanujemy, w nagłych wypadkach będziemy mogli z takiej darmowej pożyczki skorzystać, co na pewno dla naszego domowego budżetu może być idealnym rozwiązaniem.

Posted in Inne.

KWOP.pl

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv