Deficyt w budżecie państwa

Ministerstwo Finansów podało informacje na temat stanu budżetu państwa po 11 miesiącach 2017 roku. Okazuje się, że deficyt budżetowy po listopadzie wynosi 2.4 mld zł. Jest to 4.1% w stosunku do deficytu, który jest przewidziany w ustawie budżetowej na 2017 rok.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, dochody budżetu państwa od stycznia do listopada 207 roku wyniosły 323.3 mld zł a wydatki 325.7 mld zł. Porównując przychody z roku 2017 do roku 2016, są one wyższe o około 29 mld zł. Jak informuje Ministerstwo Finansów, wzrost dochodów utrzymuje się na wysokim poziomie i wynosi około 14%.

Wzrost dochodów można zauważyć we wszystkich głównych podatkach. I tak dochody z VAT są wyższe o ponad 20% (około 25 mld zł), dochody z akcyzy i podatku od gier są wyższe o 4.2% (około 2.6 mld zł), dochody z PIT są wyższe o 8.6% (3.7 mld zł), a dochody z CIT są wyższe o prawie 13% (około 3.1 mld zł). Dochody z podatku od niektórych instytucji finansowych wyniosły 4 mld zł, co stanowi 100.9% planu.

Według harmonogramu budżetowego na rok 2017, w listopadzie deficyt budżetowy powinien wynosić 46.5 mld zł.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

One Comment

  1. Ciekawe ile naprawdę wyjdzie deficytu na koniec roku. Bo według ministra, wszystko jest pięknie, ale pieniędzy np na służbę zdrowia to nie ma. Więc kolorowo czy raczej nie bardzo:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv