Do kiedy powinniśmy rozliczyć się z fiskusem?

Rozpoczął się nowy rok, a więc coraz częściej zaczniemy myśleć o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. W tym roku Ministerstwo Finansów postanowiło doprecyzować nieco terminy składania deklaracji PIT. Kiedy więc powinniśmy je składać?

Ministerstwo Finansów informuje, że w roku 2020 deklaracje PIT należy składać od 15 lutego do 30 kwietnia. Jeżeli ktoś złoży deklarację podatkową wcześniej – termin zwrotu podatku i tak będzie liczony od 15 lutego. Natomiast jeśli ktoś musi złożyć PIT-28, termin rozliczenia rozpoczyna się 15 lutego a kończy 2 marca 2020 roku. 

Podobnie jak w zeszłym roku, podatnicy będą mogli skorzystać z usługi Twój ePIT w której zostaną przygotowane dla podatników zeznania podatkowe. Mówimy tu o PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38. Jest to dla podatników wielkie ułatwienie, a w ubiegłym roku skorzystało z niej kilka milionów naszych rodaków. Należy się więc spodziewać, że i w tym roku będzie ona bardzo popularna. 

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv