Duże ułatwienie dla podatników – fiskus rozliczy za nas PIT

Nikt z nas nie lubi za bardzo samodzielnie wypełniać PIT-ów. Dlatego z całą pewnością większość z podatników ucieszy się z faktu, że od 2019 roku formularz ten będzie uzupełniany przez Fiskusa. Albowiem od 1 stycznia 2019 roku uzupełniać go będzie za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Dotyczy to osób fizycznych, które chcą rozliczyć się samodzielnie, wspólnie z małżonkiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci.

Jak będzie to wyglądało w praktyce? Otóż od 15 lutego do 30 kwietnia na Portalu Podatkowym będziemy się mogli zapoznać z wypełnionym przez KAS PIT-em. Jeżeli nic z nim nie zrobimy, zostanie on automatycznie zaakceptowany. Możemy go też zmodyfikować lub uzupełnić. Chodzi tu przede wszystkim i wskazanie organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać jeden procent naszego podatku lub gdy chcemy rozliczyć jakieś ulgi. Oczywiście możemy też przygotowany przez KAS dokument odrzucić. W takim przypadku będziemy musieli wypełnić go samodzielnie i dostarczyć do Urzędu Skarbowego na dotychczasowych zasadach.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv