Gdzie szukać pomocy w sprawie podatków

0
371

Polskie prawo podatkowe jest niezmiernie skomplikowane. Mówią o tym nie tylko podatnicy, ale eksperci zajmujący się tym tematem. Co więcej, prawo to jest często zmieniane, a co się z tym wiąże, bywa różnie interpretowane. Dlatego często nie wiemy, jak do poszczególnych przepisów podchodzić. Na całe szczęście aby nieco ułatwić nam “poruszanie” się po zagadnieniach związanych z podatkami, Fiskus oferuje nam pomoc ekspertów podatkowych, z którymi możemy porozmawiać telefonicznie. Wszystko dzięki Krajowej Informacji Podatkowej, czyli specjalnej infolinii.

Krajowa Informacja Podatkowa pomaga od 1 lipca 2006 roku. To właśnie za jej pośrednictwem, możemy uzyskać odpowiedź na pytania związane z podatkami, służbą celną czy interpretacją przepisów podatkowych.  

Na infolinię Krajowej Informacji Podatkowej możemy dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00. Na jakie numery musimy dzwonić aby skontaktować się z infolinią? Otóż jeśli dzwonimy z telefonu stacjonarnego, musimy wybrać numer 801 055 055. Jeśli dzwonimy z telefonu komórkowego, musimy wybrać numer (22) 330 03 30. Natomiast osoby dzwoniące z poza naszego kraju, muszą “wykręcić” numer +48 22 330 03 30. 

O co możemy pytać dzwoniąc do Krajowej Informacji Podatkowej? Otóż mogą to być pytania związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podatkiem od spadków i darowizn, podatkiem od towarów i usług, podatkiem od czynności cywilnoprawnych, podatkiem dochodowym od osób cywilnych. Co więcej, jeśli nasza sprawa jest jakoś szczególnie skomplikowana, Krajowa Informacja Podatkowa może wydać nam indywidualną interpretację za pośrednictwem dyrektora izby skarbowej. 

Czy warto korzystać z tej infolinii? Z całą pewnością tak. Dzięki temu możemy uzyskać za darmo informacje związane z naszym podatkowym problemem, co może ustrzec nas przed wieloma kłopotami. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości bierzmy telefony do ręki i zadzwońmy na inflolinię, gdzie czekają specjaliści od spraw podatkowych.

Artykuł powstał przy współpracy z https://kruczek.pl/

Skomentuj artykuł