Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami przez Internet

Większość przedsiębiorców od czasu do czasu musi zwrócić się do Urzędu Skarbowego o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach. Dokument taki potrzebny jest np. gdy ubiega się on o kredyt lub chce wystartować w przetargu. Co więcej, biznesmen może sprawdzić także czy jego kontrahenci nie zalegają z opłatami do Urzędu Skarbowego. Mamy dwa sposoby by takie zaświadczenie uzyskać. Po pierwsze możemy w sposób tradycyjny czyli w formie pisemnej zwrócić się do US z prośbą o takie zaświadczenie. Po drugie, od niedawna możemy to także zrobić przez Internet.

Aby uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami bez wychodzenia z domu, musimy skorzystać ze strony www.biznes.gov.pl. Wniosek zostanie automatycznie przesłany na skrzynkę właściwego Urzędu Skarbowego na platformie ePUAP. Gdy zaświadczenie jest już gotowe, musimy udać się Urzędu by je odebrać. W planach Urząd Skarbowy ma wysyłać zaświadczenie w formie dokumentu elektronicznego.

Po zalogowaniu się na stronie należy przystąpić do wypełnienia wniosku. Należy oczywiście podać wszystkie dane firmy, a także dane kontaktowe. Należy podać także zakres wniosku a także informacje w jakim celu ma być ono wydane. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej np. w formacie pdf.

Na pewno złożenie wniosku że nie zalega się z podatkami online jest dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a czas dla każdego biznesmena jest bardzo istotny.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv