Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami przez Internet

0
128

Większość przedsiębiorców od czasu do czasu musi zwrócić się do Urzędu Skarbowego o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach. Dokument taki potrzebny jest np. gdy ubiega się on o kredyt lub chce wystartować w przetargu. Co więcej, biznesmen może sprawdzić także czy jego kontrahenci nie zalegają z opłatami do Urzędu Skarbowego. Mamy dwa sposoby by takie zaświadczenie uzyskać. Po pierwsze możemy w sposób tradycyjny czyli w formie pisemnej zwrócić się do US z prośbą o takie zaświadczenie. Po drugie, od niedawna możemy to także zrobić przez Internet.

Aby uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami bez wychodzenia z domu, musimy skorzystać ze strony www.biznes.gov.pl. Wniosek zostanie automatycznie przesłany na skrzynkę właściwego Urzędu Skarbowego na platformie ePUAP. Gdy zaświadczenie jest już gotowe, musimy udać się Urzędu by je odebrać. W planach Urząd Skarbowy ma wysyłać zaświadczenie w formie dokumentu elektronicznego.

Po zalogowaniu się na stronie należy przystąpić do wypełnienia wniosku. Należy oczywiście podać wszystkie dane firmy, a także dane kontaktowe. Należy podać także zakres wniosku a także informacje w jakim celu ma być ono wydane. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej np. w formacie pdf.

Na pewno złożenie wniosku że nie zalega się z podatkami online jest dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a czas dla każdego biznesmena jest bardzo istotny.

Skomentuj artykuł