Komisarz Unii Europejskiej przewiduje wprowadzenie nowych podatków

0
111

Komisarz Unii Europejskiej Elisa Ferreira udzieliła wywiadu dla tygodnika Expresso. Stwierdziła w nim, że Unia Europejska będzie musiała wprowadzić nowe podatki, aby zwiększyć wpływy do unijnego budżetu. Wpływy te będą potrzebne by zasypać „dziurę budżetową” powstała na skutek epidemii koronawirusa.

Gdzie Unia Europejska będzie szukać nowych podatków? Mogą zostać one wprowadzone w sektorze morskim, sektorze transportu lotniczego i w branży cyfrowej. Ponadto duże firmy, które działają w obszarze Unii Europejskiej mogą zostać obciążone dodatkowymi daninami. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zaprezentowała program odbudowy unijnej gospodarki, który prawdopodobnie zostanie szybko zaakceptowany przez Radę Europejską. Mówi się w nim o wydatkach rzędu 750 mld Euro. Oczywiście plan może jeszcze ulec zmianie, ale prawdopodobnie będą one niewielkie. Pieniądze w ramach programu mają być wypłacane jeszcze w 2020 roku.

Jak widać, Unia Europejska zamierza „wpompować” w gospodarkę ogromne pieniądze. A wszystko po to, by zminimalizować szkody wywołane przez COVID 19. Ale ma to też drugą stronę medalu. Potrzebne będą wpływy do unijnego budżetu, by zbilansować wydatki. Dlatego należy się spodziewać, że wprowadzone zostaną nowe podatki. Nie wiadomo tylko, jak zostaną one przyjęte przez firmy, które na pewno mają wiele kłopotów związanych z obecną sytuacją. Może być je zwyczajnie nie stać na nowe daniny, co spowoduje ich zamykanie lub podwyżkę cen na produkty i usługi, które firmy te dostarczają.

Skomentuj artykuł