Kto musi zaopatrzyć się w kasy fiskalne online

Już od wieli lat mówi się powszechnie, że nie wszyscy chcą płacić podatki. Zwłaszcza chodzi tu o mniejszych przedsiębiorców, którzy według Ministerstwa Finansów dosyć nagminnie unikają opłacania daniny do Skarbu Państwa. I to właśnie min dlatego rząd chce zrobić wszystko, by kwota wpłacanych podatków była jak najwyższa. Jednym z narzędzi które mają do tego służyć są obowiązkowe kasy online.

Kasy fiskalne są to urządzenia, które automatycznie i co ważne w sposób ciągły przesyłają do specjalnego systemu teleinformatycznego czyli do Centralnego Repozytorium Kas dane związane z transakcjami zawartymi przez przedsiębiorców. Przypomnijmy że system ten jest prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Plan wprowadzania takich kas miał zostać zapoczątkowany w 2020 roku. Jednakże ze względu na pandemię, terminy te został przesunięte.

Od 1 lipca kolejna grupa przedsiębiorców musiała zaopatrzyć się w kasy online. Należą do nich przedsiębiorcy prowadzący:

– zakłady fryzjerskie,

– salony kosmetyczne i kosmetologiczne,

– kancelarie prawnicze,

– firmy budowalne,

– zakłady opieki medycznej

– kliniki dentystyczne,

– siłownie i kluby fitness

Musimy pamiętać, że kasa fiskalna online musi mieć potwierdzenie od Prezesa Głównego Urzędu Miar (GUM). Musi także zostać zawarta umowa z serwisantem, który będzie serwisował sprzęt. Oczywiście kasa musi mieć dostęp do sieci internetowej. W momencie rejestracji nowej kasy online, stara powinna zostać wyrejestrowana.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv