Kwota wolna od podatku pozostanie niezmieniona – Sejm odrzucił propozycje zmian

Jak można się było spodziewać, Sejm odrzucił propozycję jaką złożył klub Kukiz’15 w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku. Przypomnijmy, że według propozycji ustawy, kwota wolna od podatku miała być podniesiona do 30 451 zł. Wniosek by projekt został odrzucony już w pierwszym czytaniu złożyli posłowie PiS. W głosowaniu udział wzięło 423 posłów, za odrzuceniem propozycji swój głos oddało 221 posłów, 178 było przeciw a od głosu wstrzymało się 24 posłów.

Gdyby projekt przeszedł każdy podatnik mógłby zapłacić każdego roku mniej podatku. W kieszeni moglibyśmy mieć nawet 5 481 zł.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości argumentują, że wprowadzenie tak wysokiej kwoty wolnej od podatku, miało by ogromnie negatywne skutki na polską gospodarkę. Ponadto mówili oni, że kwota wolna od podatku jest stopniowo podnoszona, a od najbliższego roku będzie prawdopodobnie wynosić 8 000 zł.

Posted in Polityka.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv