Milionerzy chcą by podniesiono im podatki

Z niecodzienną inicjatywą wystąpiła część światowych milionerów. 83 z nich zaapelowała, aby w sposób natychmiastowy i stały podnieść im podatki. Dzięki temu, budżety państwa miały by więcej środków na walkę z koronawirusem, a zwłaszcza na zapaść gospodarczą, z jaką musimy się obecnie borykać.

Sygnatariusze listu piszą min. „Problemy spowodowane i ujawnione przez Covid-19 nie mogą zostać rozwiązane przez działalność charytatywną, niezależnie od tego, jak byłaby hojna. Szefowie rządów muszą wziąć odpowiedzialność za zdobycie funduszy, poprzez permanentne podniesienie podatków najzamożniejszym ludziom planety, takim jak my (…), z których musimy sfinansować w sposób adekwatny nasze systemy opieki zdrowotnej, szkoły i bezpieczeństwo”

W innym fragmencie listu widzimy zdanie: “Gdy Covid-19 atakuje globalnie, milionerzy tacy jak my mają zasadniczą rolę do odegrania, aby uzdrowić świat”

List podpisał min. brytyjski filmowiec Richard Curtis czy współzałożyciel amerykańskiego producenta lodów Ben & Jerry. Został on opublikowany na stronie Milionerzy dla Ludzkości.

Czy apel ten spotka się z przychylnością wszystkich milionerów na Świecie? Jest to mało prawdopodobne. Tym bardziej, że list podpisała tylko ich niewielka cząstka. Zdecydowana większość z nich jest na pewno przeciwna podnoszeniu podatków. Według nich wiedzą oni lepiej co zrobić, by zainwestować pieniądze w sposób bardziej optymalny, co przyczyni się do lepszego ożywienia światowej gospodarki. Chociaż z całą pewnością są i tacy, którzy chętnie podzielą się z innymi swoimi zyskami. Zwłaszcza że dzięki wirusowi, wielu z nich powiększyło swój majątek.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv