Nowa propozycja związane z kwotą wolną od podatku

Pisaliśmy niedawno, że Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło projekt ustawy, na mocy której kwota wolna od podatku w roku 2017 miałaby zostać na takim samym poziomie jak obecnie, czyli 3 091 zł. Jednakże jak się okazuje, nie jest to jedyny projekt, jaki w sprawie kwoty wolnej od podatku pojawił się w Sejmie. Albowiem do laski marszałkowskiej, trafił również projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego, w którym wnioskuje się o podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 000 zł.

Jak mówi projekt ustawy: „Wzrost kwoty wolnej od podatku z 3091 zł do 8000 zł spowoduje, iż osoba zarabiająca przeciętną pensję, czyli ok. 4 tys. zł brutto otrzyma na rękę nie 2853 zł, a nieco ponad 2920 zł. Osoby zarabiające najniższą pensję w ogóle nie zapłacą podatku dochodowego, czyli ich wynagrodzenie wzrośnie o ok. 90 zł netto (przy kwocie brutto 1850 zł miesięcznie)”.
Ludowcy mówią, że projekt ten ma niejako „wymusić” realizację obietnic wyborczych złożonych w czasie kampanii prezydenckiej, jak i parlamentarnej. Przedstawiciele PiS twierdzą, że kwota wolna od podatku zostanie podniesiona w 2018 roku, gdy zostaną wprowadzone zmiany w systemie podatkowym.

KWOP.pl

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)

Posted in Kwota wolna and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv