Od dzisiaj nowe zasady dotyczące podatku od spadku i darowizn

Od dzisiaj czyli do 26 października 2020 w życie wchodzą nowe zasady podatku od spadków i darowizn. Dzięki nim, rozszerza się krąg uprawnionych, które mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, do zwolnienia z podatku od spadku i darowizn będzie mogło skorzystać więcej osób. Mówimy tu min o wychowankach rodzin zastępczych czy rodzinnych domów dziecka. Według nowych przepisów podatku od spadku i darowizn nie będą musiały płacić osoby, które przebywają lub przebywają w rodzinach zastępczych lub rodzinnych domach dziecka.

Twórcy przepisów argumentują zmiany, że dzieci które wychowują się w rodzinnych domach dziecka lub w rodzinie zastępczej, traktuje swoich opiekunów jako prawdziwych rodziców i na odwrót. W związku z tym, nie powinni oni płacić podatku od spadków i darowizn. Przypomnijmy że zmiany w ustawie zatwierdził polski parlament, a w dniu 7 października podpisał ją Prezydent.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv