Pierwsze zmiany w podatku dla najbogatszych

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że od 1 stycznia rząd chce wprowadzić nowy podatek dla najbogatszych. Dzięki niemu, ma powstać Solidarnościowy Fundusz Wspierania Osób Niepełnosprawnych. Podatkiem objęte zostaną osoby, które zarabiają ponad 1 mln zł rocznie, a jego wysokość określono na 4%. Projekt ustawy został przedstawiony kilka tygodni temu. Jednakże został on już nieco zmieniony, a właściwie rozszerzony o dodatkową kategorie dochodów, które stanowią podstawę opodatkowania. Chodzi o dochody, uzyskiwane z zagranicznych spółek kontrolowanych, pomniejszone o dywidendy i dochody ze zbycia udziałów w takich spółkach. Ma to zapobiegać przerzucaniu dochodów do spółek za granicą, by w ten sposób uniknąć płacenia nowego podatku.

Wprowadzenie nowych przepisów, ma na celu walkę z osobami, które w nieuczciwy sposób chcieli by unikać płacenia podatków, wysyłając pieniądze do tzw. rajów podatkowych.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv