Płatności internetowe za granicą – jak kupować bezpiecznie w innych krajach?

Coraz więcej Polaków przekonuje się do zakupów internetowych. Przez sieć możemy zamawiać wygodnie, szybko, a także bezpiecznie. Dzisiaj kupujemy nie tylko w polskich sklepach on-line, ale także wybieramy te działające poza granicami naszego kraju. Gdy udało ci się wypatrzyć atrakcyjny produkt i chcesz go zakupić, sprawdź z nami, jak wykonać bezpieczną płatność.

Zakupy można robić przez internet zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i również w innych krajach na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych czy też w Chinach. Miejsce sprzedaży ma tutaj duże znaczenie – warto pamiętać o tym, że przy zakupie na terenie UE nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów cła oraz VAT-u, które dotyczą z kolei kupowania poza granicami Unii, co dodatkowo podwyższa koszty.

Sklepy zagraniczne oferują różnego rodzaju metody płatności dla swoich klientów, ale wtedy, gdy chodzi o kupujących z innych krajów, możliwości są zwykle dwie – płatność kartą kredytową lub debetową z możliwością płatności on-line albo też skorzystanie z systemów płatności internetowych.

Gdy jesteś posiadaczem karty, w takim przypadku możesz płacić zarówno bezpośrednio, jak i również przez płatności elektroniczne ze specjalnymi systemami płatności – najbardziej rozpowszechnionym z nich jest PayPal. Płatność polega na podaniu numeru karty, danych posiadacza, daty ważności karty oraz kodu trzycyfrowego z jej odwrotu. W przypadku systemów płatności konieczne może być przejście dodatkowej weryfikacji przez wykonanie płatności kartą.

Wybrane systemy płatności pozwalają także na wykonanie przelewu internetowego – to propozycja dla osób bez karty lub tych, które nie chcą używać jej on-line w obawie o bezpieczeństwo, niemniej jednak wybierając dobre sklepy nie trzeba się niczego bać. Wówczas płatność polega na potwierdzeniu przelewu w swoim banku. Niektóre systemy płatności tego typu wymagają wcześniejszego zasilenia konta przez przelew, dlatego też należy wykonać go wcześniej, ponieważ czas księgowania to zwykle kilka dni.

KWOP.pl

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)

Posted in Inne and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

One Comment

  1. Ostatnio zawiodłem się na PayPal. Żadna płatność nie jest w 100% bezpieczna. Zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli widzimy, że sklep w którym kupujemy wydaje się podejrzany lub nagle przekierowało nas na jakąś inną podejrzaną stronę to powinno włączyć się nam czerwone światło.
    Marek ostatnio opublikował…systemy kierowania ruchem klientówMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv