Podatek dla galerii handlowych i dużych biurowców

Ministerstwo Finansów poinformowało, że rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje wprowadzenie nowego podatku. Będą płaciły go galerie handlowe oraz duże biurowce. O planach poinformował Premier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział, na nową daninę wyraziła zgodę Komisja Europejska, z którą prowadzone były negocjacje. Jak podał resort finansów, nowe przepisy związane z podatkiem dochodowym od nieruchomości komercyjnych mają na celu min uszczelnienie systemu podatkowego, a także mają ograniczyć agresywną optymalizację podatkową.

Jak mówi Ministerstwo Finansów, opodatkowane zostanę te budynki, które są oddawane do użytkowania w sposób odpłatny, bądź na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub leasingu. Budynki które nie są wynajmowane, nie będą podlegać opodatkowaniu.

Czy nowy podatek wpłynie na ceny w sklepach? Można się spodziewać że tak. Zazwyczaj bowiem gdy jakaś firma musi płacić większe opłaty, nie tylko podatkowe, później „przerzuca” dodatkowe koszty na kupujących. Można się więc spodziewać, że w momencie gdy podatek wejdzie w życie, ceny w galeriach handlowych, czy punktach usługowych mogę nieznacznie wzrosnąć.

Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv