Podatek od psa w 2020 roku

Podatek od pas obowiązuje w naszym kraju od 1991 roku. Nie wszyscy pamiętają o tym obowiązku, więc przypominamy, aby na czas uregulować tą daninę. Poniżej przypomnimy, kto musi płacić ten podatek i od czego zależy jego wysokość.
Podatek od pasa jest pobierany przez Gminy. Jednostki te samodzielnie ustalają jego wysokość. Co ciekawe, gminy mogą z niego całkowicie zrezygnować. Jednakże Ministerstwo Finansów wyznacza maksymalną granicę, jaką Gminy mogą ustanowić na swoim terenie. W roku 2020 jest to 125.40 zł. Jest to więc limit wyższy o 2 zł od tego z roku 2019. Jeśli chcemy sprawdzić ile musimy płacić za naszego psa w 2020 roku powinniśmy to sprawdzić w Gminnym Biuletynie Informacji Publicznej lub po prostu zapytać w urzędzie.
Jednakże nie wszyscy muszą płacić podatek od psa. Z daniny zwolnione są:
Osoby niepełnosprawne, które korzystają z pomocy psa asystującego,
Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności,
Osoby powyżej 65 roku życia, które prowadzą samodzielnie gospodarstwo domowe
Osoby objęte podatkiem rolnym od gospodarstw rolnych,
Członkowie przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych.
Podatek od psa a raczej pieniądze które są zbierane od podatników przeznaczane są na cele związane z opieką nad zwierzętami. Mówimy tu o wsparciu dla schronisk, czy też zakup pojemników na nieczystości. Czyli pieniądze niejako “wracają” do naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego też warto go w terminie płacić.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv