Czy powstanie komisja badająca afery VAT-owskie?

Już od jakiegoś czasu w kuluarach sejmowych słyszy się zapowiedzi powołania nowej komisji śledczej. Miała by się ona zająć sprawami związanymi z aferami VAT-owskimi. Jak twierdzą politycy Prawa i Sprawiedliwości, należy zbadać, w jaki sposób wyłudzano VAT i czy państwowi urzędnicy robili wszystko, aby do budżetu państwa z tytułu tego podatku wpływało jak najwięcej pieniędzy. Na temat komisji wypowiedział się też Wice Premier Mateusz Morawiecki: „Jestem za powołaniem komisji śledczej ds. VAT i pierwszy byłem za tym. Nie boję się, że to będzie cyrk albo spektakl polityczny. Tak nie będzie. A jest wiele spraw, które po prostu trzeba wyjaśnić. Nieprawidłowości w sprawie ogromnej i rosnącej luki VAT trzeba wyjaśnić. Powołanie komisji śledczej to decyzja polityczna, a nie Ministerstwa Finansów”

Jak się wydaje, powstanie nowej komisji śledczej jest już prawie pewny. Zwłaszcza że wypowiadają się o tym czołowi politycy PiS, a przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, zapowiedział wniosek w tej sprawie.

Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv