Pożyczki za darmo – czy nie ma tu „haczyków”?

2
729

Gdy w naszym kraju pojawiły się firmy pożyczkowe oferujące pożyczki za darmo, zdecydowana większość osób które o takich pożyczkach słyszały mówiły, że to nie może być prawda i że na pewno w ofercie są jakieś „haczyki” które sprawią, że za pożyczkę trzeba płacić jak za każdą inną. Tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna i pożyczki za darmo naprawdę są za darmo.

Co więc trzeba zrobić by skorzystać z pożyczki za darmo i nic nie płacić za pożyczone pieniądze? Przede wszystkim musimy znaleźć firmę, która ma w swojej ofercie promocyjną ofertę „pożyczka za darmo”. Na całe szczęście, wiele firm proponuje ją swoim klientom, więc nie powinniśmy mieć problemu z odszukaniem jej w Internecie. Musimy oczywiście pamiętać, że aby skorzystać z promocji w danej firmie musimy pożyczać pieniądze po raz pierwszy. Albowiem jest to oferta tylko dla nowych klientów. Kolejnym warunkiem uzyskania darmowej pożyczki jest jej terminowa spłata. Gdy spóźnimy się ze spłatą nawet jeden dzień, firma w której pożyczyliśmy pieniądze naliczy nam normalne koszty jak stałym klientom firmy, a ponadto naliczy nam jeszcze dodatkowe koszty za spóźnienie.

Wiele osób może zadawać sobie pytanie: „Po co firmy pożyczkowe oferują Pożyczki za darmo”. Specjaliści od marketingu na pewno szybko na to pytanie odpowiedzą. Przede wszystkim chodzi o pozyskanie nowego klienta. Jeżeli ktoś usłyszy hasło „pożyczka za darmo” na pewno chętniej złoży wniosek niż gdyby musiał za pożyczkę płacić normalne koszty. I chociaż firma pożyczkowa na takim kliencie nie zarobi, to jednak ma go w swoich bazach danych i może mu składać kolejne oferty, za które trzeba już będzie normalnie płacić. I wiele osób na pewno się na taką ofertę skusi. Ponadto nie wszystkie osoby które zaciągnęły pożyczkę za darmo spłacą ją w terminie, więc zostaną naliczone mu koszty, które będą dla firmy zyskiem.

Jeżeli będziemy musieli pożyczyć kiedyś szybko pieniądze, poszukajmy firmy która oferuje pożyczki za darmo lub skorzystajmy z gotowych rankingów, takich jak na przykład https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/. Na pewno będziemy zadowoleni z faktu że nic nie musimy płacić za pożyczone pieniądze.

2 komentarze

  1. Adrian 18 marca, 2019 at 12:33 Odpowiedz

    Haczykiem jest też to, że jeżeli spóźnimy się nawet jeden dzień ze spłatą to pożyczka przestaje być darmowa a pożyczkodawca dolicza sporą kwotę do spłaty. Pożyczki darmowe są w porządku ale należy bardzo dokładnie pilnować terminu spłaty!

Skomentuj artykuł