Program do pit 37 – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

0
180

Program do pit 37 – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Dla kogo jest przeznaczony program do pit 37 online? Czy program do pit 37 online jest na pewno odpowiedni dla mnie? Przeczytaj i dowiedz się więcej, a już zawsze będziesz rozliczał/a pit 37 zdalnie z domu!

  1. Kto powinien złożyć pit 37?
  2. Jak wypełnić pit 37?
  3. Deklaracja pit 37 jak wygląda?
  4. Pit 37 – co możesz odliczyć?
  5. Dlaczego warto skorzystać z programy do rozliczeń pit online?

Kto powinien złożyć pit 37?

Zastanawiasz się czy pit 37 jest przeznaczony dla Ciebie? Nie wiesz, kto powinien złożyć pit 37 online? Zaraz wszystkiego się dowiesz! Dokument pit 37 online jest przeznaczony dla osób, które w roku 2020 świadczyły prace w ramach standardowej umowy o pracę, umowy cywilno – prawnej (takiej jak umowa o dzieło lub umowa zlecenie), a także osób pobierających świadczenia emerytalno – rentowe. Oznacza to, że nie wiek decyduje o tym, jaki rodzaj pitu powinieneś/as złożyć, a świadczenie pracy oraz pobierane świadczenia emerytalno – rentowe decydują o konieczności złożenia pit 37 online.

Jak wypełnić pit 37?

Samo wypełnienie dokumentu pit 37 jest dosyć łatwe- szczególnie, jeśli korzystasz ze sprawdzonego programu do pit 37 online. Wypełnienie dokumentu jest dosyć intuicyjne, jednak należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby pit 37 był w pełni uzupełniony poprawnie. Po pierwsze zwróć uwagę na numer identyfikacji podatnika, czyli PESEL lub NIP. Zwróć także uwagę, aby wszystkie niezbędne dokumenty zostały załączone. Dzięki temu będziesz miał/a prawo do uzyskania ulg podatkowych.

Deklaracja pit 37 jak wygląda?

Druk pit 37 jest stosunkowo krotki, ponieważ liczy 4-5 stron. Deklaracja pit 37 online wymaga podania miejsca i celu składania zeznania, a także danych podatnika (takich jak: nazwisko, imię, data urodzenia, kraj, województwo, powiat, gmina, ulica, numer domu, numer mieszkania, miejscowość oraz kod pocztowy). W kolejnym kroku należy uwzględnić dochody oraz straty podatnika takie jak przychód, koszty uzyskania przychodu, dochód, strata, a także zaliczka pobrana przez płatnika. Program do pit 37 online umożliwia szybkie oraz sprawne określenie odliczenia od dochodu, obliczenia podatku, a także odliczenia od podatku. Pamiętaj także, aby w polu „informacje o załącznikach” uwzględnić wszelkie dokumenty, które uprawniają Cię do zwolnienia z niektórych opłat. Zwróć uwagę, aby w ostatniej części dokumentu złożyć podpis w miejscu podpis podatnika, a także podpis małżonka (jeśli takowego posiadasz).

Pit 37 – co możesz odliczyć?

Wbrew pozorom, w swoim rozliczeniu podatkowym możesz uwzględnić stosunkowo dużo ulg. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na fakt, że w pit 37 możesz uwzględnić ulgę budowlaną (PIT/D), a także pozostałe ulgi, np. rehabilitacyjne, na dziecko, za internet (PIT/O). Załącznik PIT/D umożliwia rozliczenie ulgi wynikającej z tytułu kredytu otrzymanego na początku roku 2000 lub tez w latach ubiegłych wydali pieniądze na remonty mieszkania. Z kolei PIT/O przeznaczony jest dla samotnych rodziców, osób korzystających z rehabilitacji, ulgi na dzieci lub też z tytułu przekazanych darowizn.

Dlaczego warto skorzystać z programy do rozliczenia pit online?

Program do pit 37 online pozwala Ci na oszczędność czasu, ponieważ nie musisz tracić go na długie stanie w kolejkach w Urzędzie Skarbowym. Program do pit 37 online to sposób na sprawne rozliczenie podatnika. Ponadto dzięki programowi do pit 37 online możesz właściwie o każdej porze dnia wypełnić dokument i złożyć go w dogodnym dla Ciebie momencie.

Skomentuj artykuł