W roku 2017 bez zmian w podatkach

Od kilku miesięcy słyszeliśmy zapowiedzi zarówno Premier Beaty Szydło jak i jej Ministrów, że w roku 2017 będą wielkie zmiany w podatkach. Miał on być jednolity, bez podziału na wpłaty do ZUS i Urzędu Skarbowego. Tymczasem okazuje się, że do żadnych zmian nie dojdzie.

“Rzeczywiście podjęliśmy decyzję, że w tym momencie nie wprowadzamy jednolitego podatku” – powiedziała szefowa rządu. Dodała, że w sprawach podatkowych Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów będzie “przedstawiał propozycje różnych zmian”.

Dlaczego Rząd nie wprowadził zmian? Trudno powiedzieć. Może chodzi o obawy związane z ewentualnymi mniejszymi wpływami do budżetu. Wielu właścicieli firm, zwłaszcza tych mniejszych, mówiło bowiem, że gdy zmiany wejdą w życie, przeniosą swoje firmy do innych krajów i tam będą płacić podatki. Drugą przyczyną mogło być nieodpowiednie przygotowanie wszystkich projektów, co mogło by skutkować wielkim chaosem i niejednolitą interpretacją nowych przepisów.

Jak twierdzi Pani Premier, w Rządzie w dalszym ciągu będą trwały prace nad zmianami w podatkach, ale na pewno nie wejdą one w życie w 2017 roku.

Posted in Podatki, Polityka.

KWOP.pl

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv