Rząd pracuje nad nowym podatkiem

Jak podaje Rzeczpospolita, Rząd pracuje nad nowym podatkiem. Daninę mieli by płacić ci, którzy wyprowadzają zainwestowany w naszym kraju kapitał. Ale według ekspertów ustawa może być tak skonstruowana, że podatek ten mogą też płacić osoby, które przeprowadzają się za granicę. W kuluarach rządowych podaje się już nawet nazwę nowego podatku: „exit tax”.

Chociaż szczegóły nowego podatku nie są jeszcze znane, to jednak już wzbudza on wiele kontrowersji zwłaszcza u posłów opozycji. Zwłaszcza jeśli chodzi o część związaną z osobami prywatnymi. Według nich nie można „karać” podatkami kogoś, kto chce przenieść się do innego kraju. Należy się więc spodziewać, że gdyby doszło do prac nad ustawą w Sejmie, będzie sporo kontrowersji co do jej treści i późniejszego zastosowania. Z uwagą będziemy oczekiwać rozwoju sytuacji w związku z te ustawą.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki and tagged .

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv