Sejm przyjął ustawę o Exit Tax

Już kilka razy pisaliśmy o pracach nad ustawą dotyczącą tzw. Exit Tax. Sejm po kilku tygodniach pracy przegłosował przyjęcie nowych przepisów. Za zmianą głosowało 371 posłów, przeciw było 44, a 11 wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy, że Exit Tax związany jest opodatkowaniem dochodów z niezrealizowanych zysków. Firmy które zamierzają przenieść się za granicę, muszą zapłacić 19% wartości, a osoby fizyczne, które rozliczają się według PIT 3% lub 19% jeżeli wielkość aktywów finansowych przekracza 4 mln zł.

W przyjętej przez Sejm ustawie, znalazły się też zmiany związane z innymi podatkami. I tak dla przykładu w ustawie uregulowano opodatkowanie kryptowalut. Wiemy już więc, że przychody z obrotu kryptowalutami będą kwalifikowane do przychodów z kapitałów pieniężnych lub zysków kapitałowych. W przypadku poniesienia straty w związku z obrotem wirtualną walutą, nie będzie jej można odliczyć będzie odliczyć od innych dochodów.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki, Polityka.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv