Szykują się kolejne podatki

Szykują się kolejne podatki, a co się z tym wiąże podwyżki cen. Po podatku od cukru, o którym pisaliśmy kilka dni temu, Rząd informuje o planach wprowadzenia kolejnych danin. Prawdopodobnie więcej zapłacimy za napoje alkoholowe, jeśli kupimy je w butelkach o objętości nieprzekraczającej 300 ml. Chodzi tu przede wszystkim o popularne “małpki”, których dziennie sprzedaje się około 1.3 mln. Pieniądze uzyskane z nowej opłaty w 98% mają trafiać do Narodowego Funduszu Zdrowia a pozostałe 2% będzie do dyspozycji Ministerstwa Finansów. 

Natomiast wszelkie podmioty, które świadczą usługę która jest reklamą suplementu diety, będa według planu wpłacić do Urzędu Skarbowego opłatę w wysokości 10% podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, która wynika z tej usługi. W tym przypadku całość świadczenia byłaby przekazywana do NFZ.

Oficjalnie wszystkie te podatki, a co się z nimi wiążę podwyżka cen tych produktów ma zmniejszyć ilość sprzedawanego alkoholu i innych wyrobów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Ale z całą pewnością chodzi też o dodatkowe wpływy do budżetu. Musimy czekać jak rozwinie się sprawa związana z nowymi podatkami, o czym na pewno poinformujemy.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv