Trwają prace nad nową ordynacją podatkową

Jak powiedział Paweł Gruza, wiceminister finansów, do jesieni tego roku w Sejmie powinna pojawić się nowa ordynacja podatkowa, a za około 18 miesięcy ma ona być nową platformą dla partnerstwa. Dodał on też że rząd intensywnie pracuje nad zmniejszeniem konfliktowości, pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Według wiceministra, platforma zbuduje zupełnie inny poziom komunikacji pomiędzy osobami, które płacą podatki a budżetem państwa.

Wiceminister wytłumaczył też, że aby lepiej współpracować z podatnikami, została wprowadzona reforma KAS. To właśnie Krajowa Administracja Skarbowa ma wyszukiwać wszelkiego rodzaju patologie i wyłudzenia VAT, które negatywnie wpływają na budżet państwa. Dodał też, że rząd nie chce patrzyć na poszczególne branże w sposób indywidualny, ale chce uszczelnić cały system podatkowy.

To z pewnością bardzo dobra wiadomość, że Rząd chce wspomagać firmy, które w uczciwy sposób płacą podatki a walczyć z wyłudzeniami i oszustwami. Z pewnością w przyszłości, będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na budżet państwa i na sytuację fiskalną. Należy jednak mieć nadzieję, że zapowiedzi zostaną wprowadzone w życie i nowa ordynacja podatkowa sprawi, że przedsiębiorcy będą w należyty sposób traktowani przez Urzędy Skarbowe, gdyż jak zapewnia rząd prawidłowa komunikacja pomiędzy państwem a przedsiębiorcami jest dzisiaj priorytetem.

Najnowsze artykuły dodane przez KWOP.pl (zobacz wszystkie)
Posted in Podatki.

Poruszamy kwestie związane ze zbyt niską wartością kwoty wolnej od podatku, publikujemy aktualności na temat projektu jej podwyższenia oraz udostępniamy porady podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Commentluv