Uważajmy na oszustów podszywających się pod skarbówkę

0
105

Coraz częściej słyszymy że ktoś z naszych znajomych lub członków rodziny padł ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od niego pieniądze. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna coraz częściej oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową. 

Ministerstwo Finansów jest zaniepokojone zaistniałą sytuacją. Obecnie zbiera ono informacje na temat oszustw i przesyła je do zespołu który jest prowadzony przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Co istotne, co roku rośnie liczba tego rodzaju wyłudzeń. W tym roku zostało już zgłoszonych już 21 incydentów a rok wcześniej tylko 8. Musimy też wspomnieć, że podawane są to łączne próby a nie pojedyncze przypadki – ich liczba jest o wiele wyższa.  

Jak wygląda taki proceder? Otóż na naszego maila możemy dostać wiadomość, że do zapłaty mamy zaległy podatek VAT lub inny. Jest w nim wyszczególniona kwota podatku do zapłaty, numer konta bankowego na które powinniśmy pieniądze przesłać i termin do kiedy mamy to zrobić. Oczywiście są to informacje nieprawdziwe. Krajowa Administracja Skarbowa nigdy nie wysyła takich wiadomości mailem. Dlatego jeśli tylko takiego rodzaju wiadomość pojawiła się na naszej skrzynce, powinniśmy to zgłosić. I oczywiście nie przesyłać żadnych pieniędzy na podane konto.

Skomentuj artykuł