1% podatku pomaga

1
407

Już od kilku lat podatnicy mogą praktycznie bez żadnego wysiłku pomagać innym. Sposobem tym jest przekazywanie 1% z zapłaconych przez nas podatków, organizacjom pożytku publicznego (OPP). Ostatnia edycja tej akcji, znowu odniosła wielki sukces. W sumie podatnicy przekazali na szczytne cele 617 mln złotych. To o 60 mln więcej niż w roku poprzednim. Taką informację przekazał resort finansów.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 144 mln zł. Otrzymała Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Jest to od wielu już lat niekwestionowany lider w tej szlachetnej rywalizacji. Na drugim miejscu uplasowała się Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” – 25 mln zł, na trzecim Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym 20 mln, a na czwartym fundacja Rosa – 12 mln zł. Najmniejsza kwota którą otrzymała OPP to 1.3 zł. W sumie pieniądze otrzymało 8,1 tyś organizacji.

Co trzeba zrobić by w ten sposób pomagać potrzebującym? W czasie wypełniania naszej deklaracji podatkowej, należy do odpowiedniej rubryki wpisać nazwę a także numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć. Potem wszystko potoczy się już automatycznie, gdyż pieniądze zostaną przelane na odpowiednie konto za pośrednictwem Urzędu Skarbowego. Listę organizacji które mogą być przez nas wsparte, możemy znaleźć na stronie www.pozytek.gov.pl.

1 komentarz

Skomentuj artykuł