10 minut by założyć firmę

0
181

Na pewno wiele osób które myślących o założeniu własnej firmy obawia się o wszelkie sprawy formalne, jakie są związane z jej założeniem. Należy przecież zgłosić w kilku instytucjach że zostajemy biznesmenami (Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych itd.), a to znowu wymaga od nas sporo czasu i musimy liczyć się z koniecznością wypełniania wielu dokumentów. Na całe szczęście dzięki nowoczesnym technologiom, proces zakładania firmy jest już bardzo usprawniony. Mowa tu chociażby o „jednym okienku” w Urzędzie Miejskim, gdzie wszelakie formalności można załatwić szybciej i z pomocą wykwalifikowanej osoby.

Jeszcze dalej poszedł mBank. Bank ten będzie proponował przyszłym przedsiębiorcom dopełnienie formalności związanych z założeniem firmy za pośrednictwem jednego formularza, który będzie znajdował się na stronie internetowej banku. Jak twierdzą przedstawiciele banku, wypełnienie tego formularza będzie zajmowało około 10 minut i gdy będziemy mieli to już za sobą, będziemy mieli zarejestrowaną firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Co więcej, będziemy mieli od razu założone konto firmowe w mBanku i aktywowaną elektroniczną księgowość. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niewielkich firm, które nie mają skomplikowanej księgowości. Dzięki specjalnemu programowi, będziemy mogli księgować faktury, w łatwy sposób wyliczać składki do ZUS czy wysokość podatku który musimy odprowadzić do Urzędu Skarbowego.

Na pewno inicjatywa mBanku to dobre rozwiązanie, które być może będzie wprowadzane też i przez inne instytucje. Nowi przedsiębiorcy, będą mogli od razu rzucić się w wir pracy i zarabiania, a nie będą musieli tracić czasu na formalności, które dla każdego są uciążliwe.

Skomentuj artykuł