W 2018 roku kwota wolna od podatku będzie podwyższona

0
408

Jak podał Wicepremier Mateusz Morawiecki, w 2018 roku kwota wolna od podatku będzie podwyższona. Będzie to kolejny rok z rzędu, gdy najmniej zarabiający będą płacić mniej podatku lub też nie będą płacić go wcale.

Jak powiedział Wicepremier: „Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku – z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób”. Ponadto jak wyjaśnił Mateusz Morawiecki, dzięki tej podwyżce skorzysta na tym około 5.5 mln osób, a nie 3.4 mln jak to ma miejsce dzisiaj.

Wicepremier powiedział także: „Podniesiemy z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł próg – ten od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł”.

Oczywiście informacje podane przez Mateusza Morawickiego nie są zobowiązujące i nie wiadomo na 100% czy zostaną wprowadzone w życie. Jeżeli jednak plany zostaną zatwierdzone, będzie to kolejny krok w pogoni za kwotami wolnymi od podatku, które obowiązują w innych krajach.

Skomentuj artykuł

Więcej artykułów