Nie będzie nowego podatku paliwowego

0
175

​Kilka dni temu pisaliśmy, że Sejm zamierza przyjąć ustawę, która wprowadzi nową opłatę paliwową. Odbyło się już nawet pierwsze czytanie w tej kwestii i prace nad projektem miały być kontynuowane. Tymczasem wczoraj Jarosław Kaczyński, czyli szef partii która zaproponowała nową opłatę powiedział, że projekt zostanie z Sejmu wycofany.
„Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę dróg samorządowych. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli” – powiedział Jarosław Kaczyński.
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki dodał: „Nie chcemy, aby obywatele sądzili, że sięgamy do ich kieszeni, nic takiego nie planowaliśmy. Ta podwyżka zresztą była bardzo hipotetyczna, praktycznie miało jej i tak nie być mimo tej zmiany. Jednak żeby uspokoić nastroje, wycofujemy ten projekt.”
​Przypomnijmy, że kilka dni temu grupa posłów PiS złożyła do Sejmu projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Zakładała ona dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych, a także mostów na drogach wojewódzkich. Pieniądze na te inwestycje, miały pochodzić z nowej opłaty paliwowej, która miała być dodana do ceny paliwa i miała ona wynosić około 25 groszy za 1 litr.

Skomentuj artykuł