Blogi – czy da się na nich zarabiać?

0
168

W sieci internetowej znajduje się miliony stron i blogów internetowych. Są one tworzone przez różne osoby czy firmy i w różnych celach. Jedne mają nas informować o różnych wydarzeniach, inne mają dostarczyć nam rozrywki, a jeszcze inne są stworzone po to, by zarabiać. I właśnie na tych ostatnich skupimy się w tym artykule.

Bloga który w przyszłości może przynieść nam dodatkowy dochód może stworzyć praktycznie każdy, kto chociaż trochę orientuje się jak “poruszać się” po Internecie. A nawet jeśli nie, to możemy poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Oczywiście nie każdy blog będzie dla nas przynosił pieniądze. Musi on być unikalny, dobrze przygotowany i musi sprawić, że będzie go czytało wiele osób. Im więcej, tym więcej pieniędzy możemy zarobić. Oczywiście nie jest to łatwe i nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak możemy to zrobić. Po prostu na początku wymaga to nas sporo pracy, zaangażowania a także i nieco szczęścia. Ale załóżmy że mamy już popularnego bloga, którego każdego dnia odwiedza co najmniej kilkaset osób. Wtedy możemy pomyśleć jak ten ruch wykorzystać do zarabiania.

Jest kilka sposobów jak zarabiać na blogu. Wymienimy tu kilka z nich:

  • Linki partnerskie – możemy na naszym blogu umieścić linki partnerskie (afiliacyjne), które będą przenosiły osoby zainteresowane na strony sprzedawców i jeśli transakcja dojdzie do skutku, zarobimy określoną prowizję. Można w ten sposób promować wszystko: konta w banku, książki czy usługi taksówkowe.
  • Sprzedaż własnych produktów – możemy za pośrednictwem naszego blogu sprzedawać nasze produkty. Zwykle są to książki czy poradniki, związane z tematyką naszego blogu.
  • Artykuły sponsorowane – możemy na naszym blogu umieszczać artykuły tworzone przez właścicieli stron internetowych czy innych blogów. Za każdy taki wpis możemy uzyskać określoną zapłatę.
  • Umieszczanie reklam – możemy na naszym blogu zamieścić reklamy, za które firmy będa nam wpłacać określone pieniądze. Tematyka reklam może być tu różna, ale najlepiej jesli jest ona związana z tematyka naszego bloga.

Oczywiście sposobów na zarabianie za pomocą może być więcej. Jednak pamiętajmy, że ilość zarobków jest uzależniona od ilość osób które na naszego bloga zaglądają. Im jest ich więcej, tym nasze zarobki powinny być większe.

Skomentuj artykuł