Czy koszt holowania pojazdu z Niemiec jest wysoki?

0
404

Chyba każda osoba podróżująca dużo swoim samochodem zdaje sobie sprawę z tego, że może on się zepsuć. Niestety nie mamy na to większego wpływu, bo nawet najlepsze i najnowsze samochody potrafią odmówić nam posłuszeństwa. Jeżeli takie nieszczęście spotka nas niedaleko naszego domu, nie jest to dla nas wielki problem, gdyż szybko możemy “zorganizować” pojazd zastępczy, a następnie pomoc która zajmie się naszym samochodem. Nieco gorzej wygląda sprawa, gdy zepsuje on się daleko od naszego domu, np na terytorium naszych zachodnich sąsiadów czyli w Niemczech.

Na samym początku musimy jasno powiedzieć, że na terytorium Niemiec bez problemu mogą działać polskie firmy. Na pewno więc znajdziemy tam firmy, których głównym założeniem jest całodobowa pomoc drogowa. Dla wszystkich naszych rodaków, podróżujących po terenie Niemiec jest to na pewno znakomita wiadomość. Przede wszystkim dlatego, że nie każdy w wystarczającym stopniu może rozmawiać w języku niemiecki, by porozumieć się z niemieckim odpowiednikiem pomocy drogowej. A po drugie – i to nas przede wszystkim interesuje w naszych rozważaniach – cenniki polskich firm oferujących holowanie pojazdów czy też ich naprawę na miejscu są o wiele “przyjaźniejsze”. Po prostu ceny za ich usługi są niższe.

Dla naszego portfela jest to znakomita wiadomość. Ale ile dokładnie kosztuje usługa holowania pojazdu z Niemiec? Nie da się tego w jasny sposób określić. Albowiem zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim ważna jest długość trasy. Zazwyczaj to właśnie odległość przejechana przez lawetę ma największy wpływ na cenę za takową usługę. Ale musimy tu wziąć pod uwagę jeszcze masę pojazdu. Im jest ona większa, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Ważne do wyliczenia ceny jest też miejsce, w którym do awarii doszło, a także jej moment. Niektóre firmy wystawiają nam większe rachunki, jeśli samochód musi być holowany w nocy lub w dni świąteczne.  Dopiero suma tych wszystkich elementów pozwoli przedstawicielowi pomocy drogowej na wystawienie nam rachunku. Oczywiście zanim skorzystamy z usług jakiejś firmy, możemy prosić o wstępną wycenę za jej wykonanie, żebyśmy mogli porównać ją z innymi firmami. Dzięki temu możemy znaleźć ofertę, która w danej chwili i w danych warunkach będzie dla nas najlepsza, a przede wszystkim najtańsza.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą laweta Hamburg

Skomentuj artykuł