Czy możemy wliczyć w koszty prowadzenia działalności zakup filtra do wody

0
1068

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą musi liczyć się z wieloma wydatkami. Jedne z nich są niezbędne do prowadzenia firmy, a inne po prostu mają ułatwić nam życie. Jednak z punktu widzenia właściciela firmy, każdy wydatek jest kosztem. A koszty zmniejszają nasze zyski. Jedynym “plusem” wydatków jest fakt, że dzięki nim możemy obniżyć wysokość podatków jakie musimy płacić do Urzędu Skarbowego. Niestety nie wszystkie wydatki możemy wliczyć do kosztów prowadzenia działalności. To właśnie dlatego przedsiębiorcy korzystają z usług księgowych, aby nie było żadnych nieporozumień przy kwestiach podatkowych. A jak wygląda sprawa z kosztami przy zakupie filtrów do wody? Zaraz to wyjaśnimy.

Filtry do wody typu odwrócona osmoza lub dzbanek filtrujący stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. A wszystko przez to, że jakość wody jaka wypływa z naszych kranów pozostawia wiele do życzenia. Zawiera ona wiele “niepotrzebnych” składników, do których zaliczamy bakterie, wirusy, rdzę czy innego rodzaju zanieczyszczenia. Ponieważ coraz więcej z osób zaczyna dbać o swoje zdrowie, nie chcemy dostarczać tych często niebezpiecznych dodatków do naszego organizmu. Jednym ze sposobem na to aby się ich pozbyć jest zamontowanie filtra do wody. Oczyszcza on wodę na zasadzie odwróconej osmozy, a końcowy efekt jego “pracy” jest prawie że idealny. Woda po oczyszczeniu pozbawiona jest 99% zanieczyszczeń. Może ktoś powiedzieć, że usuwane są także pożyteczne składniki znajdujące się w wodzie, ale na szczęście możemy je uzupełnić w inny sposób, np poprzez prawidłową dietę.

Ale teraz przejdźmy do najważniejszego w naszym tekście. Czy zakup filtra i uzdatniacza wody możemy wliczyć w koszty prowadzenia firmy? Zgodnie z ustawą o PIT art 23 jak najbardziej. Dlatego kupując filtr do wody, spokojnie możemy poprosić o fakturę i dołączyć ją do zestawu faktur które mamy do rozliczenia. Gdy kupimy i zamontujemy filtr, z całą pewnością odczujemy zmianę w jakości wody która pijemy. I będziemy z tej zmiany zadowoleni. Tym bardziej że dzięki temu będziemy mogli zapłacić niższy podatek.

Skomentuj artykuł