Czy musimy mieć konto w banku?

0
176

Rachunek osobisty to podstawowy produkt praktycznie każdego banku. Co więcej, każdy bank ma bardzo rozbudowaną ofertę pod tym względem więc mamy szansę wybrać taki rodzaj konta, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Ale czy musimy mieć konto w banku? Czy nie da się bez niego żyć?

Oczywiście życie bez bankowego rachunku jest jak najbardziej możliwe. Ale może być nam nieco trudno w czasie załatwiania wielu różnych spraw. Zacznijmy od naszej wypłaty. Zdecydowana większość pracodawców przesyła swoim pracownikom pieniądze na rachunki w bankach. Jeżeli więc konta nie będziemy posiadać, możemy nie dostać naszej wypłaty. Jeżeli już nawet znajdzie się jakiś pracodawca, który będzie nam wypłacał pieniądze w gotówce, nie będziemy mogli robić zakupów w Internecie. Albowiem wszystkie transakcje online wymagają od nas podania albo numeru karty debetowej, albo wykonania przelewu. Oczywiście przelewu bez konta nie wykonamy, a karta debetowa jest bezpośrednio powiązana z naszym rachunkiem, więc jeśli go nie posiadamy, nie mamy też i karty. Wracając do przelewów, oczywiście bez konta nie możemy ich robić. A różnego rodzaju rachunki musimy w jakiś sposób płacić. W związku z tym, jeśli będziemy je chcieli opłacić gotówką, będziemy musieli iść na Pocztę lub do banku, podejść do odpowiedniego okienka i zapłacić za gaz, prąd, czy telefon. Oczywiście wymaga to od nas pewnego wysiłku i jest dla nas bardziej kosztowne, gdyż takie transakcje są związane z dodatkowymi opłatami.

Oczywiście moglibyśmy jeszcze długo wymieniać czynności, które trudno lub wcale nie można wykonać bez otwartego konta w banku. Dlatego mówiąc najprościej, zdecydowanie lepiej jest “konto mieć niż go nie mieć”. Teraz tylko można się zastanawiać, który rachunek bankowy będzie dla nas najlepszy. Jeżeli nie wiemy który wybrać, zdecydowanie może pomóc nam ranking kont osobistych, który znajdziemy na stronach porównywarek internetowych. Dzięki niemu, wybierzemy rachunek i szybko przekonamy się, że z kontem bankowym o wiele łatwiej żyć.

Skomentuj artykuł