Czy warto inwestować w nieruchomości bez prawnika?

0
167

Jak podają różnego rodzaju statystyki, nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej bagate. W związku z tym, zastanawiamy się jak zainwestować nasze nadwyżki finansowe, by je jeszcze bardziej pomnożyć. Niezwykle popularne zwłaszcza wśród ludzi młodych, staje się inwestowanie w nieruchomości. Doradcy inwestycyjni twierdzą, że w długim okresie czasu ceny nieruchomości zawsze wzrosną, a ponadto możemy zarabiać na ich wynajmie. Ale czy zawsze zarobimy na nieruchomościach? Czy może w czasie inwestycji przydarzyć się coś nieprzewidzianego? Oczywiście że tak. Nigdy nie mamy pewności, co do trendu na rynku nieruchomości, a ponadto mogą nam dojść różne nieprzewidziane sytuacje, związane z deweloperem czy osobą, która naszą nieruchomość wynajmuje. Dlatego też każdą transakcję związaną z nieruchomością, powinien “kontrolować” prawnik, który może pomóc nam w prawidłowym jej przebiegu.

Jak może nam pomóc kancelaria prawna? Może np odpowiedzieć nam jaki model transakcji mamy wybrać, jakie dokumenty przygotować, pomoże w sprawdzeniu dokumentów sprzedającego nieruchomość, podstawę prawną jego działalności, opinię itp. Chodzi tu przede wszystkim o sprawdzenie umowy sprzedaży, dzierżawy czy najmu. Prawnicy mogą też przygotować dla nas odpowiednie dokumenty, niezbędne do sfinalizowania transakcji.  Pozwoli to znacznie ograniczyć ryzyko związane z zakupem nieruchomości, dzięki czemu będzie minimalna szansa, że stracimy nasze pieniądze. Musimy też pamiętać, że prawnicy z kancelarii prawnych pomagają w rozstrzyganiu wszelkiego rodzaju sporów przed Sądem – zarówno jeśli chodzi o spory pomiędzy właścicielami nieruchomości jak i osobami trzecimi.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że prawo związane z zakupem nieruchomości, jak i późniejszą jej sprzedażą lub jej wynajmowaniem jest bardzo skomplikowane, a na dodatek często się zmienia. W związku z tym, osobie która nie zajmuje się nimi na bieżąco, ciężko o dokładną wiedzę z tego zakresu. W związku z tym, lepiej skorzystać z usług prawnika, który wspomoże nas w wielu sytuacjach związanych z zakupem czy sprzedażą nieruchomości.  

Skomentuj artykuł