Czym charakteryzuje się prywatna pożyczka gotówkowa?

0
164

Konsumenci coraz częściej decydują się na to, by pobierać pożyczki w prywatnych instytucjach, gdyż formalności oraz wymagania w bankach zniechęcają ich do korzystania z tradycyjnych źródeł. Warunki umów w przypadku prywatnych pożyczek są jasne, a firmy je oferujące uchodzą za bezpieczne, w związku z czym wiele osób nie zastanawia się nawet specjalnie i wybiera właśnie to rozwiązanie.

Zasady udzielania prywatnych pożyczek gotówkowych

Zasady odnośnie udzielania prywatnych pożyczek gotówkowych są dokładnie określone przez firmę, która je oferuje. Przykładowo, prywatne pożyczki gotówkowe jakie można otrzymać za pośrednictwem portalu kokos.pl domagają się rejestracji oraz weryfikacji danych osobowych. Następnie, formalności przebiegają zupełnie podobnie jak w przypadku starania się o kredyt drogą tradycyjną. Podaje się wysokość dochodów, źródło utrzymania oraz miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego. We wniosku najczęściej należy też wyrazić zgodę na zweryfikowanie swojej sytuacji finansowej w BIKu. Żeby otrzymać pożyczkę należy uzyskiwać dochód, jednak nie trzeba składać zaświadczenia o trzech ostatnich pensjach.
Nie trzeba też posiadać umowy o pracę na czas nieokreślony. Po zamieszczeniu informacji we wniosku dokonuje się opłaty weryfikacyjnej, najlepiej z własnego konta bankowego. Wówczas firma udzielająca prywatnej pożyczki gotówkowej może stwierdzić, czy podaliśmy prawidłowe dane osobowe.

Pieniądze na koncie w krótkim odstępie czasu

Zazwyczaj od momentu wypełnienia wniosku do momentu uzyskania informacji na temat pożyczki, a także do chwili przelania pieniędzy nie upływa wiele czasu. Jeśli konsument poda prawdziwe dane to firma zweryfikuje te informacje szybko. Jest to ważne chociażby dla tych osób, które szybko będą potrzebowały zastrzyku gotówki. Procedura udzielenia prywatnej pożyczki gotówkowej jest na tyle uproszczona, że nie jest dziwne, iż w tej chwili ta forma pożyczania pieniędzy jest aż tak bardzo popularna.

Skomentuj artykuł