Czym są e – licytacje nieruchomości?

0
396

Stosunkowo nowe, ale cieszące się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na wygodę ich przeprowadzania. Tym właśnie są e – licytacje nieruchomości, a więc rozwiązania wprowadzane w postępowaniach egzekucyjnych, jakie wykonuje profesjonalna kancelaria komornicza w Gdańsku, jak również i w innych miastach w całej Polsce. Założeniami, jakie mają spełniać e – licytacje są między innymi zabezpieczenie interesów dłużnika, a przy tym i roszczenia wierzyciela, zapewnienie odpowiedniej transparentności postępowania, a do tego dostęp do licytacji większej ilości osób. Dzięki e – licytacji, można brać udział w takich działaniach na terenie całego kraju, bez potrzeby dojeżdżania na miejsce. Na pewno taka forma postępowania zdecydowanie zwiększa szansę na przyspieszenie wszelkich procedur, które związane są z licytacjami nieruchomości.

Wniosek o licytację elektroniczną a Kodeks Postępowania Cywilnego

Zgodnie z Kodeksem Postępowania Cywilnego, sprzedaż nieruchomości w formie e – licytacji możliwa jest tylko i wyłącznie na wiosek wierzyciela i to bez względu na to, czy licytacja danej nieruchomości ma miejsce pierwszy raz czy wyznaczona jest ponowna, druga, trzecia i następna licytacja. Zawsze potrzebny jest nowy wniosek.

Co może być obiektem e – licytacji?

Każdy komornik sądowy w Gdańsku, który przeprowadza e -licytacje nieruchomości, może wystawić na licytację mieszkania, domy, działki budowlane, a także wszelkie budynki gospodarcze, które leżą w posiadaniu dłużnika. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż oprócz e – licytacji nieruchomości, komornicy z Gdańska oferują i ruchomości, a więc są to najczęściej samochody, maszyny rolnicze, biżuteria, antyki i inne, mniej lub bardziej drogocenne przedmioty.

Komornik z Gdańska Północ wykonując e – licytacje, działa w pełni sprawnie, fachowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Postępowania Cywilnego. Jego założeniem jest odzyskać dług wierzyciela, ,,ściągając” go z dłużnika. Na pewno e – licytacje są co do tego, bardzo pomocnymi rozwiązaniami.

Skomentuj artykuł