Czy „darmowe pożyczki” są naprawdę za darmo

0
392

Z całą pewnością każdy z nas chociaż raz widział w telewizji lub w Internecie reklamę jakiejś firmy pożyczkowej, oferującej dla nowych klientów „pożyczki za darmo”. I na pewno każdy z nas chociaż przez chwilę zastanowił się, jak to jest możliwe, że ktoś chce nam pożyczyć pieniądze bez żadnych opłat. Większość z nas doszła pewno do wniosku, że jest to jakiś „chwyt marketingowy”, a w rzeczywistości, musimy za pożyczone pieniądze płacić odsetki czy prowizję. Tymczasem darmowe pożyczki naprawdę istnieją i naprawdę nie musimy za nie nic płacić (listę firm oferujących pożyczki bez odsetek znajdziesz na chwilowkiok.pl).

Oczywiście nie każdy może z takiej super oferty skorzystać. Przede wszystkim, aby nie płacić nic za pożyczkę, musimy być w firmie która oferuje taki produkt nowym klientem. Bo tylko nowy klient może z takiej promocji skorzystać. Ponadto, zadłużenie musimy spłacić w terminie, a nie jest to łatwe, albowiem mamy na to zazwyczaj tylko 30 dni. Jeżeli nie oddamy pieniędzy na czas, będziemy musieli ponosić normalne koszty pożyczki, jak każdy klient, a ponadto koszty związane z przedłużeniem spłaty.

Można się zastanowić, dlaczego firmy pożyczkowe oferują dla nowych klientów taką pożyczkę. Wszystko wynika z dużej konkurencji na rynku pożyczek przez Internet. Na polskim rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które oferują ten produkt, więc muszą one robić wszystko, by klient wybrał właśnie ich ofertę. I nawet jeżeli odda on pożyczone pieniądze w terminie i pożyczkodawca na nim nic nie zarobi, to przecież istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli osoba, która skorzystała z pożyczki za darmo będzie znowu musiała pożyczyć pieniądze, to złoży wniosek w firmie którą już zna i z której usług już korzystała. A druga pożyczka dla danego klienta za darmo już nie jest i należy za nią płacić prowizję i odsetki. I tutaj firma pożyczkowa może liczyć swoje zyski. Ponadto, z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że sporo osób które zaciągają pożyczkę za darmo, nie spłaci jej w terminie, więc firma będzie miała od nich pieniądze jak przy normalnej pożyczce.

Darmowe chwilówki naprawdę istnieją. Chociaż oczywiście nie każdy i nie zawsze możemy z nich skorzystać. Jeżeli jednak dobrze wszystko zaplanujemy, w nagłych wypadkach będziemy mogli z takiej darmowej pożyczki skorzystać, co na pewno dla naszego domowego budżetu może być idealnym rozwiązaniem.

Skomentuj artykuł