Do czego służą pończochy uciskowe?

0
282

Do czego służą pończochy uciskowe? Jak w ogóle działają produkty uciskowe? Kto powinien korzystać z podkolanówek przeciwżylakowych? Jak prawidłowo dobrać rozmiar podkolanówek uciskowych? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

  1. Jak działają produkty uciskowe?
  2. Dla kogo podkolanówki przeciwżylakowe?
  3. Jak dobrać podkolanówki uciskowe?

Wiele osób ma problemy z puchnięciem nóg, zaburzeniami krążenia czy uczuciem ciężkości. Jeśli dolegliwości te towarzyszą Ci mimo odpoczynku, to koniecznie udaj się do odpowiedniego lekarza. Może okazać się, że rozwija się choroba żylna. Zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce naczyniowej niewydolności często wykorzystuje się produkty uciskowe. Jak działają? Odpowiadamy poniżej.

Jak działają produkty uciskowe?

Standardowe produkty uciskowe działają na zasadzie tak zwanej kompresji. Dozowany ucisk, jaki odczuwa się najsilniej w okolicach kostki (im wyżej, tym ucisk jest mniejszy), korzystnie wpływa na przepływ krwi żylnej. To z kolei sprawia, że wszelkie dokuczliwe objawy związane z zaburzeniami krążenia w dolnych kończynach są skutecznie eliminowane. Jeśli zastosujemy w odpowiednim czasie produkty uciskowe, możemy dzięki nim przeciwdziałać rozwinięciu się poważniejszej choroby. Kiedy jednak mamy do czynienia już z zaawansowanym stadium, produkty uciskowe są w stanie zahamować jej rozwój.

Pamiętaj jednak, że odpowiednio dobrane podkolanówki przeciwżylakowe nie wyeliminują całkowicie żylaków. Produkty przeciwżylakowe mają za zadanie złagodzić nieco objawy i zapobiec rozwijaniu się powikłań. Aby mieć pewność, że podkolanówki uciskowe pomogą Ci załagodzić dolegliwości, musisz systematycznie je stosować i przede wszystkim nauczyć się prawidłowo zakładać.

Interesują Cię podkolanówki uciskowe? Szukasz najwyższej jakości rozwiązań w atrakcyjnej cenie? Już teraz sprawdź ofertę na https://relaxsansklep.pl/ponczochy-uciskowe, gdzie znajdziesz pończochy uciskowe różniące się między sobą stopniem ucisku oraz odcieniem. Dostępne są także pończochy ortopedyczne wykonane ze standardowej dzianiny lub bawełny. Te ostatnie to świetna opcja dla tych osób, które są uczulone na włókna syntetyczne. Produkty te są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Dla kogo podkolanówki przeciwżylakowe?

Podkolanówki uciskowe i pończochy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z niewydolnością żylną. Te bezpieczne i nieinwazyjne produkty uciskowe działają pomocniczo także przy zakrzepicy żylnej, bez względu na to, w jakim okresie choroby zaczniemy je stosować. Skutecznie zapobiegają rozwojowi choroby w przyszłości. Wyroby uciskowe pomagają także wrócić do zdrowotnej równowagi osobom po zabiegu. Skutecznie chronią przed nawrotem wyleczonej przypadłości.

Jak dobrać podkolanówki uciskowe?

Biorąc pod uwagę siłę wywieranego ucisku, możemy wyróżnić wyroby uciskowe profilaktyczne oraz lecznicze. W obu przypadkach otrzymujesz pończochy uciskowe, które wspomagają dopływ żylnej krwi z dolnej części kończyn. Wyroby uciskowe profilaktyczne poleca się osobom, które narażone są na rozwijanie się niewydolności żylnej – na przykład przez pracę. Doskonale sprawdzą się także w trakcie długich podróży samochodem, samolotem lub innym środkiem komunikacji.

Wyroby uciskowe lecznicze natomiast dobierane są na konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz wskazuje, jaki jest zalecany dla pacjenta stopień ucisku oraz ustala wysokość pończochy lub podkolanówki. Specjalista określi również, czy przypadkiem nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia wyrobów uciskowych.

Jak dobrać rozmiar? W pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód uda, nogi w połowie uda, pod kolanem, łydki w najszerszym miejscu oraz tuż nad kostką obwód najwęższego miejsca. Te wymiary następnie podaje się w sklepie online, w którym planujesz zakup wyrobu uciskowego lub w aptece czy sklepie stacjonarnym. Nawet jeżeli musisz się przekonać do stosowania produktów uciskowych, to na pewno będziesz z nich zadowolona. Warto przynajmniej wypróbować tego typu produkty profilaktyczne, bo przynoszą świetne efekty.

Skomentuj artykuł