Dobry adwokat na wagę złota

0
357
Polacy coraz częściej korzystają z usług kancelarii prawnych, nie tylko w skrajnych sytuacjach, ale także w celach czysto doradczych. Usługi tego typu są coraz bardziej przystępne cenowo, a często bez dobrego reprezentanta ciężko sobie wyobrazić wygranie ważnej dla nas sprawy.

W jakiej sytuacji może nam się przydać kancelaria adwokacka i jakie kryteria obrać wybierając najlepszą ofertę?

Rozpad małżeństwa

Ze względu na to, że coraz mniej Polaków przywiązanych jest do tradycji mówiącej, że rodzina jest rzeczą święta i jej rozpad jest niedopuszczalny, to z roku na rok rośnie liczba par decydujących się na zakończenie małżeństwa. Nic w tym dziwnego, w końcu trwania w nieszczęśliwym związku nie służy ani zainteresowanym ani ich pociechom. Jednak nawet najbardziej ugodowe rozwody mogą zakończyć się niekorzystnie dla którejś ze stron, dlatego warto jeszcze przed rozprawą poszukać dobrego adwokata, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Pomorze nam on wywalczyć lepsze warunki separacji, a także opieki nad dziećmi, będzie też naszym reprezentantem przed drugą stroną, dlatego ograniczymy kontakt z małżonkiem do minimum.

Sprawy karne

Zdarzają się też sytuacje, kiedy jesteśmy oskarżeni o poważne czyny, takie jak rozboje, napaści, pobicia i tym podobne. Prawo karne jest niezwykle skomplikowane, w tym przypadku bez doświadczonego prawnika nie możemy liczyć na wygranie sprawy, nawet jeśli jesteśmy przekonani o swojej niewinności. Dotyczy to przede wszystkim ciężkich przestępstw, takich jak zabójstwa czy napaści seksualne, jeśli stawimy się przed sędzią bez reprezentanta, to nie będzie on traktował nas poważnie. Prawnik pomoże nam zebrać materiał dowodowy, podpowie, w jaki sposób mamy postępować, aby dodatkowo sobie nie zaszkodzić np. rozmową z ofiarą lub jej bliskimi

W sytuacjach, kiedy potrzebny nam jest adwokat, nie ważne jakiej specjalizacji, mamy dwie opcje do wyboru. Możemy przede wszystkim zgłosić się do kancelarii zrzeszającej specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu również w przyszłości, w przypadku zupełnie innej sprawy, będziemy wiedzieć gdzie zgłosić się po pomoc. Można też szukać tzw. wolnych strzelców, czyli prawników działających samodzielnie. Wówczas mamy pewność, że nad naszą sprawą będzie pracować tylko jedna osoba.

Skomentuj artykuł