Gdzie znaleźć dobre biuro rachunkowe?

0
290

Podatki musi płacić każdy, kto osiąga odchody. I chociaż nie jest to specjalnie ulubiona czynność przez żadnego z nas, to jednak nie ma od tego wyjątku. Osoby zatrudnione na etacie, o płaceniu podatków nie muszą myśleć. Wszystkie obowiązki z nimi związane przejmuje bowiem pracodawca. Osoby takie muszą jedynie pamiętać, by po zakończeniu roku podatkowego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Ale jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, sprawa jest już bardziej skomplikowana. O podatkach musimy pamiętać każdego miesiąca, płacą zaliczki, podatek VAT czy jeszcze inne daniny do “Skarbówki”. Przy mniejszej firmie jest to jeszcze “do ogarnięcia” i przedsiębiorcy często sami prowadzą sobie księgowość. Jednakże jeśli firma jest większa, zatrudnia inne osoby, lepiej sprawy rachunkowe powierzyć specjalistom.

Gdzie ich znaleźć? Możliwości mamy sporo. Po pierwsze możemy popytać  wśród znajomych czy członków rodziny czy nie znają jakieś dobrej firmy księgowej. Po drugie możemy poszukać w sieci internetowej. Bardzo dużo biur rachunkowych ogłasza się na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Portale te możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsze to portale na których ogłaszać się może każdy. Wśród nich z całą pewnością znajdziemy ogłoszenia biur rachunkowych. Druga grupa, to serwisy specjalistyczne, na których ogłaszają się firmy tylko z danej grupy. Oczywiście są serwisy ogłoszeniowe dla firm księgowych. Jednakże zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług biura księgowego z ogłoszenia, warto wcześniej poszukać opinii na jego temat, poprosić o referencje itp. Będziemy wtedy mieć lepszy obraz na temat działalności danej firmy i będziemy mogli podjąć bardziej świadomą decyzję.

Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego? Z całą pewnością tak. Albowiem dobry księgowy, to swoisty doradca klienta od spraw podatkowych, który może podpowiedzieć co robić, by nasza polityka podatkowa była optymalna. Dzięki temu, będziemy mieli szansę na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, a wydawać za dużo na pewno nie lubi żaden biznesmen.

Skomentuj artykuł