Gotowe spółki – nowa moda na rynku

0
180
gotowe spólki na sprzedaż

gotowe spólki na sprzedaż

Przed założeniem firmy należy zadecydować o wielu sprawach. Ważną sprawą jest nie tylko nazwa firmy, ale też sposób prowadzenia działalności – to od tego zależą bowiem wydatki ponoszone na utrzymanie firmy. Rosnąca liczba inwestorów składania się ku zakładania spółek prawa handlowego. Mają one jedną poważną wadę – na ich rejestrację trzeba czekać, czasami naprawdę długo. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert sprzedaży gotowych spółek.

Czas rejestracji spółki

Jaki jest średni czas rejestracji spółki w Polsce? Wynosi on aż kilkanaście tygodni! Bywają oczywiście przypadki, kiedy spółka zarejestrowana została w tydzień, ale większość spraw ciągnie się tygodniami, a nawet miesiącami.

Na czas pełnej rejestracji składa się:

  • rejestracja w KRS
  • uzyskanie NIP i REGON
  • zgłoszenie firmy do podatku VAT (w razie potrzeby) i VAT-EU
  • uzyskanie dodatkowych pozwoleń i koncesji.

Co więcej, przed rejestracją spółki należy przygotować odpowiednią umowę. To zadanie najlepiej zlecić dobrze zorientowanemu w temacie prawnikowi.

Długi czas oczekiwania na rejestrację spółki na pewno nie pomaga w prowadzeniu biznesu. Sytuacja jest wyjątkowo kłopotliwa w takich momentach, kiedy przedsiębiorca chce skorzystać na przykład z dopłat – czas składania wniosków zazwyczaj jest bardzo krótki. Rozwiązanie w takiej sytuacji jest tylko jedno – zakup gotowej spółki.

Gotowe spółki – szybko i wygodnie

Gotowe spółki to nie jest nowość na rynku, ale obecnie coraz więcej osób wybiera taką opcję. Kupno gotowych spółek to szereg zalet!

  • Rejestracja bez problemów

Gotowa spółka jest legalnie zarejestrowana w KRS i posiada komplet potrzebnych do prowadzenia działalności dokumentów. Wszystko, co trzeba zrobić, to działać!

– Kupno gotowej spółki uwalnia od konieczności kompletowania dokumentów i długiego oczekiwania. Kupno spółki jest całkowicie legalne. Z tego rozwiązania chętnie korzystają małe i duże firmy – podpowiada jeden z ekspertów firmy oferującej gotowe spółki Caldwell.

  • Szybkość przede wszystkim

Firmy oferujące sprzedaż spółek w swojej ofercie mają szeroki katalog opcji, dzięki temu każdy przedsiębiorca może wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Zazwyczaj takie firmy proponują zarówno nowo zarejestrowane spółki, jak i takie, które wpisane do KRS zostały kilka lat temu. Cały proces przekazania spółki ogranicza się do wizyty u notariusza i zamyka się w kilku dniach.

  • Możliwość wprowadzenia zmian

Kupno spółki nie oznacza, że nie można zmienić danych w KRS. Dokonanie takiej zmiany jest proste, ale trzeba poczekać na zatwierdzenie – KRS ma na to do dwóch tygodni. Przeszukując oferty spółek do kupienia warto czasami zapoznać się z ofertą innej firmy, gdzie może uda się znaleźć idealnie dopasowane do naszych potrzeb rozwiązanie, a zmiany nie będą konieczne.

  • Kupno spółki ze stażem

Firmy sprzedające spółki dają kupującym gwarancję tego, że dana spółka ma czystą historię. Dotyczy się to zarówno spółek, które dopiero niedawno zostały powołane do życia, jak i takich, które są zarejestrowane od dłuższego czasu. Wbrew pozorom wiele firm wybiera spółki ze stażem – jest to bardzo korzystne z punktu widzenia starania się o dotację, kredyty albo podczas startu w przetargach, gdzie długi staż jest ważnym kryterium.

Ceny gotowych spółek

Nie można ukryć, że kupno gotowej spółki pociąga za sobą trochę wyższe koszty niż jej zarejestrowanie. Należy jednak pamiętać o tym, że w zamian otrzymujemy możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności, wręcz z dnia na dzień spółka może zacząć świadczyć usługi.

Ceny gotowych spółek wynikają przede wszystkim ze zsumowania kosztów zarejestrowania nowej spółki i kosztów dodatkowych, na które składa się skompletowanie dokumentacji i utrzymywanie spółki. Należy bowiem pamiętać o tym, że nawet jeżeli spółka nie działa, to jej utrzymanie generuje koszty, chociażby w postaci przygotowania raportów przez księgową.

Kiedy nie kupować spółki

Czy są sytuację, w których kupowanie gotowej spółki może okazać się błędnie? Jedyną taką sytuacją jest kupienie spółki od osoby prywatnej – zawsze istnieje ryzyko, że taka osoba nie ma do końca czystych intencji, a spółka jest obarczona na przykład zobowiązaniami finansowymi.

Dlatego kupując spółkę, należy zwrócić się do zaufanej firmy. Dzięki temu można uniknąć problemów, a w zamian otrzymuje się profesjonalną pomoc.

Kupno gotowej spółki jest doskonałym wyborem w sytuacji, kiedy mamy pomysł i chcemy szybko przystąpić do jego realizacji. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie krok – to po prostu się opłaca!

 

Skomentuj artykuł