Gotowe spółki zmieniają świat biznesu
Wydawać by się mogło, że założenie własnej firmy to pestka. Tak jest, ale tylko wtedy, kiedy godzisz się na wysokie koszty utrzymania własnej działalności. Rosnącą popularnością cieszą się spółki z o.o., akcyjne, jawne czy też komandytowe. W przypadku ich zakładania sytuacja nie jest taka prosta. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają cieszyć się nową spółką z dnia na dzień!
Rejestracja spółki – kilka tygodni oczekiwania
Na czas rejestracji spółki składa się wiele czynników. Przede wszystkim należy poczekać na zarejestrowanie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Do tego dochodzi konieczność uzyskania numeru REGON, NIP, zgłoszenia do VAT i VAT-EU, postarania się o potrzebne pozwolenia oraz koncesję. W rezultacie od rozpoczęcia rejestracji do momentu, w którym spółka zaczyna faktycznie działać, mija kilkanaście tygodni! W niektórych przypadkach rejestracja ciągnie się miesiącami, a każda pomyłka we wniosku sprawia, że czas liczony jest od nowa.
Chociaż spółki są korzystniejsze, także z punktu widzenia wydatków na utrzymanie działalności, to wielu przedsiębiorców zniechęca konieczność długiego czekania. W takiej sytuacji skorzystanie z gotowych spółek to jedyne logiczne wyjście.
Zalety gotowych spółek
XXI wiek to czas, kiedy wszystko zmienia się szybko – łącznie z upodobaniami konsumentów. W biznesie chodzi głównie o to, aby wejść na rynek w odpowiednim momencie, tylko wtedy można zbierać najwyższe profity i zapisać się w świadomości potencjalnych klientów. Gotowe spółki zmieniają świat biznesu, pozwalają na szybką realizację swoich celów i szybkie dotarcie do klientów.
Jakie są główne zalety gotowych spółek?
- Bezproblemowość kupna
Przedsiębiorca nie musi kompletować żadnych dokumentów. Gotowe spółki są legalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym i czekają na ich przejęcie. Przedsiębiorca, który kupuje spółkę, nie musi nawet martwić się o umówienie wizyty u notariusza – wszystkim zajmuje się firma sprzedająca.
- Szybkie przekazanie i możliwość kupna z zagranicy
Wszystkie formalności, które związane są z przekazaniem spółki, można zamknąć w ciągu jednego lub dwóch dni. Większość informacji przesyłana jest mailowo, a do podpisania dokumentów kupna spółki można oddelegować pracownika firmy sprzedającej – wystarczy wysłać odpowiednie upoważnienie potwierdzone notarialnie.
– Na kupno gotowych spółek w Polsce decydują się zarówno polski, jak i zagraniczni inwestorzy. Obecność na miejscu nie jest wymagana, co otwiera całkiem nowe, biznesowe możliwości dla każdego – podkreśla ekspert firmy zajmującej się zakładaniem i sprzedażą spółek McCarthy & Taggart Group.
- Możliwość wyboru
Firmy zajmujące się sprzedażą spółek zazwyczaj swoim klientom oferują bardzo szeroki wybór opcji. Dostępne są spółki z różnymi pozwoleniami, VAT-EU i różnym stażem. Dzięki temu każdy przedsiębiorca ma szansę wybrać taką spółkę, jaka odpowiada mu najbardziej.
- Wprowadzanie zmian
Kupno konkretnej spółki nie sprawia, że raz na zawsze jesteśmy związani z zarejestrowanymi danymi. Z łatwością można zmienić takie rzeczy, jak adres spółki, nazwę i działalność według klasyfikacji PKD. We wprowadzeniu zmian bardzo często pomaga firma, od której spółkę kupujemy.
- Spółki ze stażem
Nowa spółka, a może taka ze stażem? Posiadanie długiego stażu jest czasami warunkiem koniecznym potrzebnym do uzyskania dotacji, kredytu albo wzięciu udziału w przetargu. Kupując gotową spółkę można mieć stuprocentową pewność, że nawet bardzo długi staż oznacza czystą historię i kupno takiej spółki jest bezpieczne.
Wady gotowych spółek
Kupno gotowych spółek jest wolne od problemów, o ile skorzysta się ze sprawdzonej oferty. Kupując spółkę od osoby prywatnej nigdy nie można mieć pewności co do tego, czy nie pojawią się jakieś problemu. W takiej sytuacji lepiej odpuścić zakup.
Czy cena gotowej spółki może być jej wadą? Należy zwrócić uwagę na to, że kupno gotowej spółki nie generuje dużo wyższych kosztów od zarejestrowania nowej spółki. Na cenę składa się przygotowanie całej dokumentacji, a także koszty utrzymania spółki, bo nawet jeżeli nie jest ona aktywna, to generuje określone wydatki.
Warto jednak przemyśleć, czy zaoszczędzenie relatywnie niewielkiej sumy opłaca się z biznesowego punktu widzenia? W końcu czas to pieniądz, a w biznesie to powiedzenie bardzo często okazuje się prawdziwe.
Gotowe spółki bez wątpienia zmieniają świat biznesu. Pozwalają działać szybciej i wchodzić na rynek w odpowiednim momencie. To sprytny sposób, który pozwala uniknąć długiego oczekiwania na zakończenie procesu rejestracji.
Skomentuj artykuł
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.