Jak poznać, że Twoja infrastruktura IT nie działa prawidłowo?

0
200

Jednym z warunków każdej dobrze działającej organizacji jest sprawna, wydajna i bezawaryjna infrastruktura IT, czy też cały IT enterprise zaimplementowany w firmie. Wszelkie przestoje w pracy, spowodowane wadliwym działaniem integratora IT, zawsze generują mniejsze lub większe straty. W jaki sposób możemy ustalić, że infrastruktura IT naszej działalności gospodarczej nie działa prawidłowo i trzeba ją zmodernizować lub wymienić?

Włamania do systemu

Najważniejszym sygnałem, na który z całą pewnością należy zwrócić całą uwagę, są włamania hakerów do systemów firmy. Nie trzeba oczywiście mówić, jak opłakane mogą być skutki kradzieży wrażliwych danych przedsiębiorstwa. Chodzi tu nie tylko o personalia pracowników, ale również numery i hasła do kont, czy też informacje, które mogą zostać wykorzystane przez nieuczciwą konkurencję. Dobra integracja erp nie ma prawa dopuścić do takiej sytuacji.

Awarie sprzętu

Problemy ze sprzętową częścią infrastruktury IT najczęściej prowadzą do wspomnianych już opóźnień i przestojów w działaniu firmy. Zanim urządzenia kompletnie odmówią posłuszeństwa, warto wcześniej zwrócić uwagę na rozmaite zacięcia, spowolnienia w działaniu, czy też nienaturalnie dużą temperaturę sprzętu. Dobrze działające IT enterprise powinno zawsze dbać o kondycję sprzętu i w razie potrzeby wymieniać na nowe całe urządzenia lub ich poszczególne komponenty.

Problemy z działaniem aplikacji

Kolejnym sygnałem świadczącym o tym, iż nasz integrator IT nie do końca dba o działanie całej infrastruktury, są różnego rodzaju problemy związane z funkcjonowaniem aplikacji. Jeżeli nawet podstawowe programy (np. z pakietu Microsoft Office) otwierają się zbyt długo i działają bardzo powolnie, jest to znak, iż należy zainteresować się kondycją używanego sprzętu.

Jak wszystkie stworzone przez człowieka przedmioty, sprzęt komputerowy również ulega zużyciu, co znacząco wpływa na działanie wszystkich uruchamianych aplikacji. Im większa ich ilość jest na codzień używana, tym mocniejsza powinna być również cała sprzętowa infrastruktura IT. Dlatego właśnie kluczowe jest, aby nasz integrator IT cyklycznie sprawdzał poprawność działania całego systemu i podejmował samodzielne działania w kierunku modernizacji infrastruktury firmy.

Skomentuj artykuł