Jak sprowadzić samochód z Niemiec?

0
481

Porównując ceny samochodów w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów, na pewno zauważymy, że gdy spojrzymy na pojazdy nowe, wielkich różnic nie zauważymy. Jednakże jeśli chodzi o samochody używane, tutaj na pewno różnica jest zauważalna. Nie chodzi może o każdy model czy markę, ale jeśli ktoś pilnie obserwuję ten rynek na pewno zauważy swoiste “rodzynki”, czyli oferty wyjątkowo korzystne dla kupujących. Po prostu zdarza się, że właściciel pojazdu w Niemczech chce go szybko sprzedać i oferuje go po bardzo atrakcyjnych cenach. Dzieje się tak zwłaszcza w momencie, gdy samochód ma jakieś uszkodzenie lub brał udział w niewielkiej stłuczce. Wielu niemieckich kierowców w takich przypadkach nie chce naprawiać pojazdu, tylko woli szybko się go pozbyć, a sami kupują wtedy nowy samochód. Dla wielu osób z Polski, może to być niezła okazja by nabyć taki pojazd po bardzo atrakcyjnej cenie. Jednakże uszkodzone pojazdy, nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Muszą one być więc w jakiś sposób przetransportowane do Polski. Jak sprowadzić taki pojazd do Polski? Otóż musimy użyć lawety.

W naszym kraju działa bardzo dużo firm, oferujących lawety Berlin z Niemiec do naszego kraju. Wystarczy wejść do sieci internetowej i wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Wspomniane firmy mogą przewieźć samochód na lawecie z każdego miejsca w Niemczech pod wskazany adres w naszym kraju. Jeżeli wszystkie formalności w Niemczech zostaną załatwione przed transportem, nowy właściciel pojazdu nawet nie musi być przy załadunku auta. Wystarczy poczekać aż zjawi się on na miejscu.

Można tylko zastanawiać się, jak wybrać firmę, która zajmie się przewozem samochodu z Niemiec. Otóż wszystko zależy tu od naszych preferencji. Jedni z nas będą zwracać baczną uwagę na cenę i szukać takiej, której laweta będzie najtańsza. Innym bardziej będzie zależało na dobrych opiniach innych osób, więc to będzie dla nich podstawowe kryterium. A jeszcze innym będzie zależało na czasie, by pojazd jak najszybciej znalazł z się w naszym kraju. Możemy też wybrać firmę, która od razu oferuje naprawę uszkodzonego pojazdu, przez co cena może być nieco niższa.

Jak więc widzimy, mamy sporo czynników, które mogą wpłynąć na nasz wybór. Ale to dobrze, gdyż dzięki temu mamy w czym wybierać by znaleźć te lawetę, a raczej firmę, która najlepiej zajmie się transportem naszego samochodu z Niemiec.

Skomentuj artykuł